Jakie plany ma miasto wobec stajni huzarskich?

Stare stajnie na Ostrogu od dawna stanowią problem dla właściciela, czyli miasta. Próbowano się pozbyć obiektu, ale nie było chętnych. Dalszy jego los zainteresował D. Wacławczyka, który zna chętnego skłonnego tam zainwestować.

 

- reklama -

– Jaki jest w tej chwili status stajni huzarskich? Jakie mamy plany związane z tym miejscem? – z tym pytaniem zwrócił się podczas ostatniej sesji radny Dawid Wacławczyk. Niedawno rozmawiał z pewnym przedsiębiorcą, który zna inwestora chętnego na uruchomienie tam działalności okołomedycznej, ale ten próbując zasięgnąć informacji w urzędzie miasta niewiele mógł się w tym temacie dowiedzieć.

Jak się okazuje, miasto ma dwóch chętnych na nieruchomość. Pierwszy z nich oferuje jednak kwotę dużo niższą od wynikającej z wyceny rzeczoznawcy. Drugi chciałby obiekt zagospodarować, ale raczej w drodze dzierżawy.Władzom miasta żadna z tych propozycji nie wydaje się korzystna. – Jest wycena, niedługo będzie kolejny przetarg. Cena w porównaniu do pierwotnej jest już dużo niższa. Jeśli inwestor jest zainteresowany, może do niego przystąpić – zaproponował prezydent dodając, iż chętnie widziałby w roli nabywcy podmiot, który zagospodaruje nieruchomość pod działalność gospodarczą.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

Stajnie huzarskie na Ostrogu zostaną rozebrane?

Magistrat szuka chętnych na wykonanie rozbiórki budynków po byłych stajniach huzarskich przy Zamkowej. Wcześniej kilkukrotnie miasto próbowało pozbyć się nieruchomości wystawiając ją na sprzedaż, ale nikt jej nie kupił.

 

 

Poznaniacy opracują plan rozbiórki stajni huzarskich

Quattro Piotr Kaczmarek z Poznania wykona dla magistratu projekt rozbiórki obiektów stajni huzarskich na Ostrogu. Oferta złożona przez firmę ze stolicy Wielkopolski była najkorzystniejsza z czterech złożonych w przetargu.

 

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Na ul.Bema stoi stary szpital ,czy mało tam miejsca na taką działalność.Rozwalić ruderę ,po co dokładać z naszych podatków do czegoś co napewno upadnie . Parking dla aqwa parku zrobić najlepiej.

  2. mimo wszystko to optymistyczne wieści! Byleby zachowano zabytkową substancję i piękne freski! Mniejszosc niemiecka miała też chyba jakieś plany względem tego miejsca?

  3. Panie radny Dawidzie Wacławczyk… Codziennie głośno o Panu ostatnio, czyżby planował Pan startować na prezydenta naszego miasteczka? Będę się śmiała jak trafiłam! Ale… nie o to chodzi, głośno o Panu, pomysłami Pan sypie codziennie innymi… żadnych realizacji! Puste słowa. Właśnie dlatego na Pana NIE zagłosuje.

  4. I tak to zbórzą i tak . niestety w naszym mieście rządzą ludzie bez wizji publicznego dobrobytu; mało przebojowi i kreatywni zadufani w sobie i swoich interesach i wizjach. Niszczenie historii widać na każdym kroku wystarczy popatrzeć na cmentarze (wiem , że jest to własność kościelna – ale razem otwiera się i święci szkoły itd) na których ciekawe stare historyczne płyty nagrobkowe i te mniej ciekawe są demontowane bo ktoś nie opłacił miejsca. OK zgadzam się z tym (tylko niektórych zawieróch życiowa rzuca w różne miejsca nie z własnej woli). tylko nie zgadzam się z tym aby co lepsze wykorzystywać powtórnie przez np kamieniarzy a gorsze rozbić lub wyrzucać na gruzwisko(to są moje domysły i czasami spostrzerzenia). Jakby nie patrzeć ktoś kiedyś za to zapłacił. Podoba mi się rozwiązanie jakie zastosowano w Kietrzu. Stare płyty nagrobkowe oparto o płot (można wydzielić na to kawałek cmentarza). Co mi to dało. Otóż zobatrzyłem jak przez mienione lata zmieniały się style stawiania pomników , zobaczyłem ciekawe rozwiązania kamieniarskie, stare zdjęcia , nazwiska (to dla tych co powielu latach wrócili na stare śmieci lub ich przodkowie przypomnieli sobie gałąź rodzinną- geneaologiczną) – ot taka nasza klasa w 3D. Tak, że BRAWO KIETRZ pomysł świetny.

  5. Szanowny Panie pRezydencie też już niedługo bedzie obiekt jak ,,stajnie huzarskie,, …
    A co do samych byłych stajni. Twierdzę Modlin udało się sprzedać PO …. dziewiątym przetargu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here