Mikołaj ze strażakami na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]

Mróz i wiatr nie zniechęciły dzieci do spotkania ze świętym Mikołajem na raciborskim rynku. Za wyrecytowanie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki dzieci dostawały słodycze. Mikołaj ze strażakami – zdjęcia>>>

6 grudnia do zgromadzonych na raciborskim rynku dzieci tradycyjnie zawitał Mikołaj w asyście strażaków. Pomimo mroźnej pogody frekwencja wśród najmłodszych dopisała (w końcu to Święty Mikołaj, i strażacy!). Dzieci, które wyrecytowały wierszyk lub zaśpiewały piosenkę otrzymywały od pomocniczek Mikołaja łakocie.
Oprócz Mikołaja i strażaków na raciborskim rynku pojawili się również ratownicy WOPR, którzy dawali lekcję udzielania pierwszej pomocy. Ciekawą zabawę oferował namiot raciborskiej biblioteki: dzieci z przewiązanymi oczyma odgadywały kolor wyciągniętej z kartonu bombki a następnie przy pomocy wędki… łowiły ryby. Odrobina szczęścia i zręczności wystarczyła, aby zdobyć kolejne słodycze.

/Wojciech  Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Ruszył jarmark świąteczny na rynku

Choć kupujących nie ma jeszcze zbyt wielu, handlujący nie martwią się o frekwencję. – Im bliżej świąt, tym ruch będzie większy – twierdzi jeden z mężczyzn. Jarmark świąteczny na raciborskim rynku >>> zobacz zdjęcia.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w SMS [ZDJĘCIA]

Na obiektach SMS w Raciborzu zostały rozegrane XXI Halowe Mistrzostwa Raciborza i Powiatu Raciborskiego w Lekkoatletyce (zdjęcia). Drugiego dnia zawodów rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Prawda i mity o świętym Mikołaju

W czasach komunistyczny nazywano Go gwiazdorem, potem Mikołajem a teraz od wielu lat św. Mikołajem. Kim rzeczywiście był św. Mikołaj, jakie podania i zapiski tworzą prawdziwą historię tego nadzwyczajnego człowieka?

——————————————————————————————————————– 
Czytaj również GazetaInformator.pl nr 151

Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym GazetaInformator.pl 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————–

- reklama -

7 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here