Herb i flaga Raciborza: ostre słowa NaM pod adresem M. Lenka

11

– Nie podoba nam się to, że Prezydent po raz kolejny do prac nad NASZYMI SPRAWAMI (tym razem nad godłem i flagą) – NIE ZAPRASZA RACIBORZAN – piszą członkowie RSS Nasze Miasto Racibórz.

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe Nasze Miasto: Prezydent Lenk odpowiada pozytywnie na interpelację Dawida Wacławczyka i przystępuje do utworzenia flagi Raciborza. Najpierw oczywiście odczekał pół roku by wszyscy łącznie z prasą zapomnieli, że pomysł nie należy do niego a do NaM-u, ale to już znamy na pamięć.

- reklama -

NIE PODOBA nam się jednak to, że Prezydent po raz kolejny do prac nad NASZYMI SPRAWAMI (tym razem nad godłem i flagą) – NIE ZAPRASZA RACIBORZAN. Zlecenie (już opłacone) poszło bez poinformowania raciborskich grafików do jakiejś małej firmy zza siedmiu mórz, która tym różni się od raciborskiego Tavoru, Margomedi czy XPresu, że w nazwie ma słowo pt. "heraldyka". Efekty są dosyć kontrowersyjne – 3 kolorowe logo stało się nie wiedzieć czemu 2 kolorowe (brakuje obecnego od wieków koloru złotego), a flaga przypomina nieco flagę komunistycznych republik azjatyckich.

Smutne jest to, że po raz kolejny Raciborzanie nie są zaproszeni do dyskusji otwartej, a jedynie mogą zaopiniować gotowy, opłacony już przez miasto projekt, który już zyskał aprobatę komisji heraldycznej (ona wszystko opiniuje pozytywnie). Czyli, de facto – mamy mniej więcej zero do powiedzenia, gdyż wszystkie głosy pt. "chcemy, by było inaczej czyli tak a tak" będą kwitowane – "ten projekt jest już po konsultacji z ministerstwem i został zaakceptowany (choć każdy inny też by został), więc jest super, w związku z czym na dyskusję jest za późno". Nie godzimy się na pozbawianie Raciborzan elementu twórczej kreacji i pomniejszanie naszej roli do "klepaczy" tego co już zlecił i opłacił Prezydent…

Przypomnijmy, konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustanowienia symboli miasta Racibórz i zasad ich używania trwają do 11 grudnia (rozpoczęły się 27 listopada). Rzeczona uchwała będzie określać barwy herbu i flagi Raciborza (również w wersji ahromatycznej) oraz sposób posługiwania się nimi.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Herb i flaga miasta na nowych zasadach

Prezydent może żądać zaprzestania używania herbu i flagi, jeżeli podmiot uprawniony wykorzystuje je w sposób nie zapewniający należytej czci i szacunku, naraża dobre obyczaje, prestiż lub interes miasta Racibórz na szkodę.

Radny chce herbu przy nazwach ulic

Dawid Wacławczyk zaproponował prezydentowi Lenkowi, by w centralnych częściach miasta na tabliczkach z nazwą ulicy umieszczać herb Raciborza. Rozwiązanie takie jest powszechne w Europie i nadaje miastom historycznego charakteru.

Rudera w rozsypce promuje Racibórz

Nie baszta, nie rynek, nawet nie zamek, ale rozsypująca się cegielnia na obrzeżach miasta znalazła się na  breloczku, który można kupić jako pamiątkę z Raciborza. D. Wacławczyk dziwi się, jak można tak promować miasto.

——————————————————————————————————————– 
Czytaj również GazetaInformator.pl nr 151

Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym GazetaInformator.pl 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. :P

  nie ma się czym chwalic, pomysł jest od poczatku do konca glupi 😛

 2. Leto

  Lenk tak chwali miejscowe firmy, że solidne, że dobre, że pracę dają, podatki płacą, ale jak przyjdzie o zlecenie prac komuś spoza „zaklętego kręgu krewnych, przyjaciół i znajomych królika” to okazuje się, że to nie do końca tak… Ten człowiek na każdym kroku zaprzecza temu co mówi i robic.

 3. naprawdę nie ma w tym mieście innych problemów niż herb i flaga? krew człowieka zalewa jak czyta pierdoły, którymi się zajmują panowie radni:/

 4. Aż wstyd się przyznać, że kiedyś kibicowałam NaM-owi… Teraz szczera opinia: jesteście namolni, zajmujecie się bzdurami! Myślałam, że młodzi u władzy wniosą świeżość i coś ciekawego… sorry, na dzień dzisiejszy jak czytam NaM, Wacławczyk itd to aż mi się odechciewa bo wiem, że wpadliście na kolejny „mądry” waszym (i tylko waszym) zdaniem pomysł… nie zagłosuje na Was, nie chce WAS u władzy, nie chce zadaszonej długiej, wyimaginowanej psiej afery, popiersia arki bożka ani nazwy quaparku „świat pinokia”… bo TYLKO takimi bzdurami potraficie się zająć, kłócąc się na przemian z prezydentem i innymi radnymi… byle by im coś zarzucić… Nie powiem, ich też mam już dość, wojnara, lenka itd, ale takich głupot jakie wypisujecie jako NaM w życiu nie czytałam. Zajmijcie się w końcu tym czym powinniście!!!! CZYLI LUDŹMI!!!

 5. basta

  W tym przypadku NAM ma rację. Przeprowadzenie procedury ustalenia herbu i flagi miasta ma wiele niewiadomych. To skandal jest by jedna osoba czy parę osób decydowało o tak ważnej sprawie dla mieszkańców. Na innym portalu więcej piszą w tej sprawie.
  Do poniżej- czytaj uważnie o co chodzi a później wzdychaj.

 6. basta

  NAM powinien protest napisać do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji- przedstawić jak przebiegał proces ustalania herbu i flagi dla miasta.

 7. Qba

  mają racje… ekipa jest tak dlugo u wladzy ze traktuje miasto jak prywatny folwark

 8. NAM wyskakuje z propozycjami czasami durnymi. Jeden flagę wymyślił – po co nam flaga? ile forsy na to idzie. Drugi wymyślił betonowanie Strzechy. Teraz niech to piwo wypiją i odkręcą to, co wymyślili, a inny ich pomysły realizuje.:)
  A trzeci jeszcze ,chce pomnik jakaiś na rondzie stawiać 🙂 Ludzie zabierzcie się do ważnych problemow tego miasta. Jeszcze rok macie a pożniej……………..

 9. Flaga

  To kolejna sprawa, która pokazuje jak bardzo Wacławczyk z paroma adoratorami, którzy mu w NaMie po odejściu Myśliwego pozostali odleciał od spraw ważnych dla Raciborza i Raciborzan. Mam dokładnie takie samo zdanie jak ehhhhhhhhh NaM powinni zmienić nazwę na Odleciani.

 10. Konsultacje społeczne projektów odbyły się jeszcze wiosną. Ta olbrzymia przeróbka Skweru ks. prał. Pieczki rozpoczęła się dopiero pod koniec listopada i trwa w mrozie i śniegu. Czy do urodzin śp. ks. Pieczki tj. 25 grudnia zdążycie z tym placem?

 11. basta

  Wszystko o nas bez nas- kiedy się to skończy?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here