Siatkówka: Rafako bez szans w starciu z liderem [ZDJĘCIA]

Zaledwie nieco ponad godziny potrzebowała Warta Zawiercie na wywiezienie z Raciborza kompletu punktów 13. ligowej kolejki. Siatkarzom Rafako w potyczce z liderem tabeli nie udało się ugrać nawet seta.

Nie było niespodzianki w spotkaniu pierwszej z siódmą drużyną 5. grupy II ligi. Najbardziej wyrównany był set pierwszy, nieznacznie przegrany przez Rafako 25:23. Była nawet szansa wygrać, gdyż przed samym końcem to raciborzanie prowadzili 19:16. Później było tylko gorzej. Warta zaczęła drugą partię od prowadzenia 4:0 i już do końca kontrolował grę prowadząc pewnie kilkoma punktami. Raz tylko, przy stanie 15:9 rafakowcom udało się dzięki trzem skutecznym blokom z rzędu dojść na 3 punkty, ale ostatecznie przegrali do 18.

AZS RAFAKO – Aluron Warta Zawiercie – zdjęcia>>>

Podobny przebieg miał set trzeci. Zawiercie pewnie osiągnęło bezpieczną przewagę (bez znaczenia są tu dwie mocno kontrowersyjne decyzje sędziego) którą utrzymywało przez cały czas. Z graczy Rafako wyraźnie uszło powietrze, mnożyły się błędy. Jedyne na co było ich stać to zniwelowanie różnicy do 15:12, niemniej set zakończył się wysoką wygraną gości 25:15.

Paweł Strzelczyk

——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Grad medali pływaków SMS Racibórz na Mistrzostwach Śląska

Pływacy z raciborskiej SMS pokazali, że na Śląsku nie mają sobie równych. Na mistrzostwach w Gliwicach dziesięciu zdolnych pływaków zdobyło aż 19 medali. SMS Racibórz na Mistrzostwach Śląska Open juniorów>>>

Unia Racibórz mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

Młodzi zapaśnicy z MKZ Unia Racibóz wywalczyli tytuł drużynowego mistrza Polski. Gospodarze zdeklasowali rywali zdobywając aż sześć medali. Konkurencja była ogromna. MKZ Unia Racibórz mistrzem Polski – zdjęcia>>>

II liga siatkówki: Grali rywale Rafako

Choć Rafako w tej kolejce pauzowało, pozostałe drużyny rozegrały 12. ligową kolejkę. Zgodnie z przewidywaniami we wszystkich meczach wygrali faworyzowani gospodarze. Żaden z rywali do utrzymania nie odrobił punktów do raciborzan.

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.