Racibórz hojny dla policji, policja dla Raciborza nie bardzo

Czy raciborska policja potrzebuje więcej aut? Nie – bo komenda wojewódzka z 51 nowych aut ani jednego nie skierowała do Raciborza. Tak – bo miasto znów chce kupić policji nowy wóz, rezerwując na to środki w budżecie.

 

- reklama -

 

 

Śląscy policjanci w grudniu otrzymali nowe radiowozy. Oznakowane kia cee'd i nieoznakowane ople astra IV odebrali  przedstawiciele wielu komend naszego garnizonu. Zakup nowych radiowozów jest współfinansowany przez Fundusz Wsparcia Policji i samorządy lokalne.

 

Ople astra odebrali przedstawiciele komend z Bielska-Białej, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Kłobucka, Mysłowic, Myszkowa, Pszczyny,Rybnika, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Ślaskiego i Zawiercia. 21 kia cee'd trafiło natomiast do komend w Cieszynie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Lublińcu, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Zawierciu.

 

Jak widać, żadne z aut nie trafiło do komendy w Raciborzu. Tymczasem rada miasta w przyszłorocznym budżecie po raz kolejny rezerwuje środki dla policji na zakup nowego auta właśnie. Zawsze można tłumaczyć, że inne komendy bardziej potrzebują samochodów, a Racibórz też w końcu się doczeka. Zastanawiające jednak, że powiat raciborski jest jednym z nielicznych, które w tym rozdaniu zostały pominięte, podczas gdy niektóre komendy otrzymały aż po 7 aut. Czyżby tamtejsi samorządowcy byli bardziej hojni dla policji? Czy nasi dają za mało? Czy po prostu administracja państwowa, odpowiedzialna za finansowanie służb, już tak bardzo przyzwyczaiła się do czerpania z samorządów, że bez wsparcia od miast i powiatów nie zamierza realizować zadań do niej należących?

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————–

 

zobacz także:

 

Nowe wozy dla raciborskiej straży miejskiej i policji

Władze miasta planują doinwestować straż miejską. Dołożą się również do służb mundurowych: policji, straży pożarnej i straży granicznej. Zdaniem R. Myśliwego część przekazywanych mundurowym środków można byłoby lepiej spożytkować.

 

- reklama -

17 KOMENTARZE

 1. Policja nie jest bytem niezależnym wymagającym sponsoringu. Policja otrzymuje kasę z budżetu państwa (w tym na samochody), a więc z naszych podatków. Pieniądze samorzadowe powinny być wydawane na cele samorządowe takie jak drogi, zasoby mieszkaniowe i samorządową służbe zdrowia (np. szpital, który choć jest własnością powiatu nie przestaje być instytucją samorządową).

 2. Wiesz że Ty masz prawdopodobnie dużo racji. Faktycznie coś nie tak jest skoro miasto nie ma karetek dokladnie szpital to o jakim bezpieczeństwie my tu mówimy.A chce się kupować samochody dla policji.To że ktoś może nie doczekać karetki w nagłym wezwaniu bo ich prawie nie mamy to raczej pod uwagę nie jest jak narazie brane.

 3. Poza tym, dlaczego w naszej gminie nie istnieje skuteczny system stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży z Raciborza, ułatwiajacy im start w dosrosłe życie? Jestem przekonany, ze pieniadze wydane na zakup nowego radiowozu mogłyby objąć takim systemem kilkoro dzieciaków skazanych na wykluczenie z powodu biedy.

 4. Po co Katowice mają się troskać o jeździtka dla raciborskich policjantów? Przecież dobrze wiedzą, że przyjdzie mikołaj z długim nosem i ich wyręczy. Przyzwyczajenie panowie wiara, przyzwyczajenie!

 5. ” [size= 12px]- Może lepiej zlikwidujmy to schronisko i będzie święty spokój. Czy wy wiecie ile dzieci jest nieubranych i niedożywionych? – w ten sposób przewodniczący rady miasta reaguje na interpelacje radnych dotyczące[/size][size= 12px] …”[/size]

 6. Prezydent patrzy jedynie na realizację celów krótkotrwałych. Nie rozumie, że na miasto, jego zarządzanie i politykę należy patrzeć całościowo, traktować miasto jako całość, a nie zbiór indywidualnych jednostek. Dlatego coraz częśćiej podejmuje kiepskie decyzje zapominając o najbardziej potrzebujących.

 7. Prezydentowi nie żal na policję, bo wie, że ona mu się jeszcze prywatnie może przydać. Edukacja już nie tak bardzo – syna wychował, on sam nachapał się tyle, że nauczycielem już nie będzie musiał byc.

 8. Od Prezydenta ….NIC nie zależy , to marionetka w rekach T.Wojnara -Przewodniczącego Rady Miasta, który ustalił mu pensję 12 000zł. i ma Go w….kieszeni! A o POLICJĘ dba sam Wojnar, z racji wydrzeń z prześłości! Czyli nie jest to zangażowanioe ….bezinteresowne!

 9. znaczy Komenda POwiatowa POlicji . Czyz nie ?
  A skoro POwiatowa to niech ,,hajduczkowi,, sie O samo-CHODY martwia. Miasto ma na ,,utrzymaniuu, tak zwana Straz Miejska. Moze wystarczy ,,dobroci,, Panowie ,,bezRADNI,, ?? Bo budzet to WY uchwalaliscie …
  A fakt, ze Katowice maja ,,zasrane miasteczko,, w glebokim POwazaniu i samochodow nie daja wiele mowi …
  Nieprawda ? Panie POsle … Siedlaczku ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here