Starosta i prezydent powalili publikę Gwiazdki Serc [WIDEO]

Prezydent Lenk rozprawiający o relacjach damsko męskich, a starosta Hajduk o perypetiach bacy… Niemożliwe? 13 w piątek wszystko zdarzyć się może! Do tego jeszcze Los Isbos i M. Labus [zobacz WIDEO]. Koniecznie zobacz  ZDJĘCIA z części I>>

Prezydent Mirosław Lenk oraz starosta Adam Hajduk rozbawili raciborską publiczność. Występ pierwszego był zbiorem aforyzmów na temat relacji damsko-męskich (głośno śmiały się głównie panie, panowie nieco sztywni, ze zwieszonymi głowami uśmiechali się i kiwali głowami – to wszystko prawda!). Z kolei starosta Adam Hajduk zaserwował publiczności opowieść o bacy, który zwraca się do wójta… Osią dowcipu było wplecenie do opowieści mnóstwa fragmentów piosenek, które razem złożyły się na niezwykle zgrabną i zabawną całość, co również spotkało się z uznaniem raciborskiej publiczności. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występu włodarzy miasta i powiatu (poniżej).

- reklama -
W odmienne tony uderzył "pierwszy poeta wśród lekarzy, pierwszy lekarz wśród poetów" Marek Labus, którego rozważania wprowadziły raciborską publikę nastrój zadumy. Zgoła odmiennie zaprezentowała się grupa Los Isbos, która rekrutuje się spośród członków organizatora Gwiazdki Serc – członków Raciborskiej Izby Gospodarczej. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów występu Marka Labusa i Los Isbos (poniżej).

Pozostałe materiały z Gwiazdki Serc wkrótce.

/Wojciech Żołneczko/

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

24 KOMENTARZE

 1. Lenk i Hajduk to powinni dla odmiany coś na poważnie zrobić, bo cały rok robią sobie z nas jaja:D fajna impreza, mi też występ starosty przypadł do gustu, coś musi być na rzeczy. A cytaty Lenka: smutna prawda:) pozdro600!

 2. Lenk od kilku lat coraz słabiej wypada. najlepszy byl jak zaspiewał: „Kto mnie tutaj pogoni…”. Natomiast Hajduk – ok, trzyma poziom. Wprawdzie pomysl na wymieszeanie cytatów trochę już się „opatrzył” to jednak nadal smieszy.

 3. Wróciłem z imprezy – nie powiem była na fajnym poziomie. Jednak nie trudno odnieść wrażenia, że przez 13 lat w imprezie niewiele się zmienia. Ledwie zauważalna zmiany w wykonwacach. To moim zdaniem taki poczatek schyłku imprezy. Obym się mylił lub/oraz oby oranizatorzy na czas znaleźli nowe pomysły… tego trzeba im zyczyc. Ale generalnie GRATULACJE.

 4. Poziom utrzymany /powiedzmy/, niestety coraz więcej mielizn. I duszenie się we własnym sosie. Witek Ostrowicz z ekipą jak zwykle bezbłędni. Dzięki nim 13-tka uratowana. Mam nadzieję, że Gwiazdka @2014 się odbędzie;)

 5. Grupa wykonawców niemal hermetyczna. Innym odmawiają. A przecież można by było z tego zrobić szopkę raciborską z satyrycznym pokazaniem niektórych wydarzeń w tym mieście i powiecie.
  Ponadto na raciborskiej scenie humor i wesoło 13 grudnia a w Warszawie i innych miastach marsze i modlitwy za tych którzy zginęli podczas stanu wojennego/ok. 100 osób/ i za tych którzy przeżyli piekło internowania. To niefortunna data dla takiej imprezy w Raciborzu. Można by posądzić organizatorów o bojkot polityczny. Przecież gwiazdkę można było zorganizować w sobotę.

 6. myślę, że w taką rocznicę jak 13 grudnia koncert charytatywny nie jest jakimś wielkim naruszeniem norm obyczajowych… 😉 robi się gorsze rzeczy (np. tvp emitująca jakieś kretyńskie komedie w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego…)

 7. Towarzystwo wzajemnej adoracji, co roku te same osoby. Klan zamknięty dla nowych 🙂 Przyznać trzeba, że prezydent i starosta stanęli na wysokości zadania i wyszło OK, żeby tak zawsze było w zarządzaniu, to byłoby super.

 8. Byłem pierwszy raz na gwiazdce. Ogolne wrazenia: super!! Zroznicowany program, wartka akcja, 0 nudy. Troche dlugie, ale o dziwo, nie przeszkadzalo mi to w ogole:) szacunek dla organizatorow i wykonawcow!!!

 9. Rocznica Stanu Wojennego, Spotkanie z Krzysztofem Zanussim i Jego film
  a do tego „Gwiazdka Serc”. Brak koordynacji imprez w tym mieście.
  Jak można było w taką bolesną dla Polaków rocznicę 13 grudnia zorganizować Wygłupianki i zabawę na scenie RCK i to jeszcze z udziałem Prezydenta i Starosty. Już zapomnieliście ofiary Stanu Wojennego. Ludzie bójcie się Boga. Gdzie wASZ PATRIOTYZM?

 10. Niestety to prawda to była duża niezręczność w taki dzień bawić się beztrosko .Skojarzyło mi się jak w histori sa momenty jedni się cieszyli podczas gdy inni tracili życie lub byli męczeni .

 11. … tak na marginesie, ciekaw jestem ilu PATRIOTÓW krytykujących dobór terminu gwaiazdki, miało wywieszone flagi narodowe np 11 listopada. Pozdrawiam.

 12. Zastanów się nad swoją wypowiedzią: „Co ma piernik do wiatraka”. Jednak nie ulega wątpliwości , że był to termin niefortunny, wręcz zlekceważenie ofiar stanu wojennego. Hańba!

 13. NIECH ZYJE BAL…..
  W tym naszym ukochanym mieście nigdy lepiej nie będzie. Przecież jak się słucha Pana K. i Starostę Powiatu, to odnosi się wrażenie że to jest plan działań obu Panów. Zlikwidować szkoły zawodowe, nie pozwolić młodzieży chcącej zdobywać zawód, na kontynuacje nauki w Raciborzu. Tak właśnie likwiduje się przyszłe zawody, a dobrzy nauczyciele z doświadczeniem tracą pracę. Niepokornych nauczycieli się wycina ( pamiętam akcję pana Szypowskiego ,dużo obiecywał i zostawił nas na lodzie w nosie mam taką lewicę). Niech Panowie jadą do Cieszyna , gdzie szkoła gastronomiczna produkuje fachowców, na których czekają zakłady pracy. Niestety drogi rowerowe i boiska nie dadzą nam chleba. My młodzi pryskamy z tego miasta. W innych miastach dyrektorzy szkół maja obowiązek zamieszać w BIP informacje o wakatach i warunkach zatrudnienia w swoich szkołach- u nas to informacja zdobywana po znajomości. Ktoś mówi: „Przy tej ilości młodzieży, by ratować szkoły, musimy dokonać połączeń, co pozwoli stworzyć lepszą ofertę dla uczniów.” – to gdzie czyny?!
  Nic tylko życzyć miłego balu w całym 2014 roku na ciepłych posadkach

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here