Gimnazjum Nr 5 dołącza do szkół ze smakiem

Uczniowie i nauczyciele „Piątki” biorą udział w programie edukacyjnym marki Winiary pod hasłem „Żyj Smacznie i Zdrowo” .
W dniu 12.12.2013 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu przygotowali II śniadanie w postaci owoców i warzyw dla wszystkich obecnych w tym dniu w szkole. Były wyśmienite polskie jabłka, marchewki, pomarańcze, mandarynki, banany, ogórki, a nawet cytryny. Każdy mógł więc wybrać to, co lubi jeść najbardziej. Akcja miała na celu uświadomić uczniom, że powinni spożywać kilka posiłków w ciągu dnia i że każdego dnia owoce i warzywa powinny znaleźć się w naszej diecie, nie tylko dla zdrowia, ale także w celu utrzymania prawidłowej sylwetki.

Do akcji promocyjnej zdrowego II śniadania przyłączył się także Samorząd Uczniowski, który przygotował ulotki z opisem zdrowotnych właściwości jabłek oraz z ciekawymi powiedzonkami związanymi z jabłkami, w produkcji których Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie i na świecie. Owoce i warzywa promowali uczniowie w warzywnych strojach.

Nad całością czuwały koordynatorki wdrażania programu „Żyj Smacznie i Zdrowo”: Jadwiga Brzezina i Róża Szramek, którym pomagała Krystyna Sebastian – Wypasek – opiekunka SU.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here