Miłośnicy Lasów Rudzkich boją się ich unicestwienia[ANKIETA]

– Zostało niewiele czasu by uratować pozostałości sięgające nawet czasów księstwa raciborskiego. Przy tak szybkim wyrębie drzew grozi unicestwienie pomników przyrody – apelują miłośnicy rudzkich ostępów i proszą o wypełnienie ankiety. Henryk Postawka należy do miłośników Lasów Rudzkich. Za pośrednictwem portalu społecznościowego facebook rozsyła ankietę dotyczącą rozpoznania możliwości ratunku skarbów Lasów Rudzkich. Zachęcamy do przeczytania wstępu do ankiety (poniżej). Dalszym krokiem może być wypełnienie ankiety…

- reklama -

Często słyszymy o Skarbach Lasów Rudzkich. Czy zastanawialiście się Państwo, co owo określenie oznacza? Czy temat jest dla nas, lokalnych mieszkańców ważny? Jakie będą skutki gdy Skarbów Rudzkich oraz samych Lasów zabraknie? Zostało niewiele czasu by uratować pozostałości sięgające nawet czasów księstwa raciborskiego. Przy tak szybkim wyrębie drzew grozi unicestwienie pomników przyrody. Drodzy mieszkańcy, nie pozwólmy unicestwić dóbr jakie nas otaczają. Stąd gorąca prośba o wypełnienie ankiety. Pozwoli ona określić zainteresowanie problemem dotyczącym nas wszystkich oraz ustalić liczbę osób gotowych do uczestniczenia w inicjatywach ochronnych. Pamiętajmy, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele. Niniejsza ankieta powstała z myślą o stworzeniu stowarzyszenia, mającego na celu zachowanie naszych lokalnych pomników przyrody oraz miejsc i obiektów historycznych. Ankieta jest anonimowa, dlatego zachęcamy do udzielenia szczerych odpowiedzi.
 
 
publ. /żet/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Popieram inicjatora pazerność ludzka nie zna granic dla kasy pewni ludzie są gotowi zniszczyć podstawy bytu tej planety nie myśląc do czego to doprowadzi.Podobne rzeczy dzieją się w Raciborzu z niszczeniem pomnikowych drzew i cennych przyrodniczo zespołów parkowo zaroślowo leśnych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here