IV Raciborski Konkurs Moczki i Kutii został rozstrzygnięty!

0

Do tegorocznej edycji Raciborskiego Konkursu Moczki i Kutii zgłoszono 15 moczek i 3 kutie. Specjały przyjechały na Koniec Świata aż z trzech powiatów! Jury musiało mocno rozsmakować się w potrawach, aby wybrać te najlepsze.

IV Raciborski Konkurs Moczki i Kutii, który odbywał się w piątkowy (27.12.13) wieczór w Przystanku Kulturalnym KONIEC ŚWIATA, został rozstrzygnięty! Wszystkie moczki i kutie przynoszone pomiędzy godziną 16.00 a 17.00 były najpierw "kodowane" i pod obrady jury trafiały pod anonimowymi numerami.

Jury obradowało w składzie: Elżbieta Wądołkowska (Śląski Uniwersytet III Wieku), Krystyna Lamczyk (szefowa Koła Gospodyń Wiejskich z Tworkowa), Bartłomiej Adamski (firma Mam Catering), Justyna Kiedrowska (Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Nędzy), Grzegorz Pinior ("głos społeczny") i Dawid Wacławczyk (pomysłodawca i organizator konkursu).

- reklama -

Uczestnikom, kibicom i widzom, którzy przyszli posmakować raciborskich specjałów towarzyszyli muzycy zaprzyjaźnieni z lokalem, którzy umilali czas kolędami i pastorałkami: Babski Kwartet (Ela Skrzymowska, Zuzia Tomaszewska, Monika Zippel i Monika Fita) oraz chór żeński VIVO pod kierownictwem Agnieszki Patalong.

Po półtoragodzinnej degustacji (poza stolikiem jury, smakołyki trafiały do degustacji wszystkich gości) ogłoszono wyniki tegorocznej edycji i wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz, Hotel Polonia i Przystanek Kulturalny Koniec Świata.

Zwycięzcą w kategorii „moczka” została Krystyna Dunkel ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Nędzy. Pani Małgorzata Orłowska zdobyła jednocześnie drugie i trzecie miejsce, co było możliwe, gdyż zgłosiła do konkursu dwie moczki swojego autorstwa – tradycyjną i owocową. Obydwie zebrały wysokie noty. Wyróżnienie "punktowe" (odpowiednik IV miejsca) przypadło Mariannie Nowakowskiej, zaś wyróżnienia specjalne Marii Wit ("za moczkę inną niż wszystkie") oraz Henrykowi Szramowskiemu (za najbardziej tradycyjną moczkę, z wyraźną nutą warzywną).

Jury podkreślało wysokie walory smakowe wszystkich zgłoszonych moczek, a także wyjątkowo wyrównany i najwyższy jak dotychczas poziom tegorocznego konkursu. W kategorii kutii tytuł zwycięzcy trafił w ręce Stefanii Garbus. Werdykt jury podała do wiadomości Krystyna Lamczyk, która podzieliła się z widzami opowieścią o tym, jak to promowała raciborską moczkę jako jeden z gości specjalnych Beaty Pawlikowskiej, z którą przygotowywała wigilię w warszawskim Hotelu Raddison.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Długie weekendy w 2014 roku. Kiedy warto zaplanować wolne?

Kiedy w nadchodzącym roku możemy liczyć na długie weekendy? A kiedy warto wybrać dzień lub dwa wolnego, aby z długiego weekendu zrobił się wolny tydzień? Długie weekendy w 2014 roku – szczegóły>>>

Szopki bożonarodzeniowe w raciborskich parafiach 2013

Bywają duże, jak i zupełnie malutkie, bogate lub skromne, nowoczesne albo klasyczne. Trudno jednak bez nich wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia szopek bożonarodzeniowych w raciborskich kościołach.

Tytuły znanych filmów… po Śląsku, czyli "Kaj leziesz"

Sosnowiec (Silent Hill), Kaj Leziesz (Quo vadis), Jak wonio baba (Zapach kobiety), Chop Luft-mysza (Batman) i wiele innych. Zobacz tytuły znanych filmów… po śląsku>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here