5 medali dla SMS Racibórz na mistrzostwach Polski!

Już bardzo dawno nie zdobyliśmy tylu medali na Mistrzostwach Polski – powiedział po zawodach Piotr Morka.

Bardzo udany występ zanotowali lekkoatleci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu podczas Halowych Mistrzostwach Polski. Na zawodach w Spale (23 – 26.01) młodzi sportowcy zdobyli w sumie 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Ostatniego dnia mistrzostw Dawid Żebrowski ustanowił Rekord Polski juniorów do lat 17 w biegu na 60 metrów przez płotki!

Podopieczny trenera Karola Szynola uzyskał w finale świetny czas – 7,82 sek, zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Na
najwyższym stopniu podium stanął również Kacper Wieczorek, najlepszy w biegu na 200 metrów (22,41 sek.). Srebrny medal wywalczyła Natalia Węglarz w biegu na 300 metrów w czasie nowego rekordu życiowego(41,16 sek.) i Daniel Zalewski, który również ustanowił "życiówkę" w biegu na 400 metrów (48,96 sek.). Natomiast brązowy medal przywiezie do domu Anna Szyjka, która zajęła 3 miejsce w rywalizacji na 2000 metrów (6,39,02).

Ponadto reprezentujący klub MKS SMS Victoria Racibórz zawodnicy zdobyli kilka miejsc punktowanych: Anna Nowacka – 4 miejsce w 5-cioboju, Daria Zalewska – 5 miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki – (9,18 sek.) i Szymon Waskin – 8 miejsce na 1500 metrów – (4,01,61). – Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu w Spale. Już bardzo dawno nie zdobyliśmy tylu medali na Mistrzostwach Polski – powiedział po zawodach Piotr Morka, jeden z trenerów opiekujących się młodzieżą wZSOMS Racibórz.

Ciekawsze wyniki raciborzan:
Dawid Żebrowski – junior młodszy1 miejsce 60 m ppł – 7,82 sek. RP jun. do lat 17,