Potężne tiry przyjeżdżają po śmieci, uszkadzają drogi i auta

3

 – Czy oni są przygotowani do pracy w Raciborzu? – radny Franciszek Mandrysz skarży się na firmę odbierającą odpady.

Zbyt duże i maksymalnie obciążone samochody przyjeżdżające po śmieci niszczą uliczki w centrum – alarmuje radny Franciszek Mandrysz.

- reklama -

– Żeby zaoszczędzić na transporcie maksymalnie obciążają samochód. Na Rzeźniczej potężny tir zablokował całą drogę, lampy pourywał. Oni są w ogóle nieprzygotowani – opisywał szef miejskiej komisji budżetu jedną z sytuacji zaistniałą przy odbiorze odpadów z osiedli.

Prezydent Lenk przyznaje, iż sytuacje takie miały miejsce. Działo się tak dlatego, że kierowca pojazdu nie znał miasta. Niemniej jeśli jeżdżą raciborzanie, wiedzą gdzie mogą wjechać samochodem o określonych gabarytach.

Władze nie obawiają się, że drogi ulegną zniszczeniu wskutek transportu odpadów, gdyż przewożony sort – plastik i makulatura – nie są ciężkie. Bardziej drżą o mienie: samochody mieszkańców zaparkowane przy dojazdach do punktów segregacji czy infrastrukturę okołodrogową. – Myślę jednak, że już nabrali wprawy, bo ostatnio takich zgłoszeń w zasadzie nie mamy – kwituje.

 

 

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Panie Mandrysz, a pan to zamiast pracować przez okno się patrzy? Skąd pan wiesz, że samochody są za ciężkie – ważysz je pan? Ostatnio pan strzelasz pomysłami na oślep – chcesz pan zamykać drogi w mieście, reklamujesz publicznie jako radny jakąś firmę budowlaną, teraz śmieci, weź pan na wstrzymanie, najpierw pomyśl.

  2. To nie chodzi tylko o wywóz surowcow wtórnych ale głównie śmieci.Smieciarki z PUK są o wiele wieksze od tych z PK.Z pewnością to dlatego po nowym roku mały zielony jelcz albo star z PK był używany przez PUK bo ich wielkie samochody do oprożniania dzwonów są gabarytowo bardzo duże i są problemy na wąskich uliczkach i zakrętach Też obawiam sie o samochody na wąskich drogach dojazdowych przy takich wielkich pojazdach z PUK.O większym ciężarze i ich zwiekszonym naciskiem na powierzchnię dróg wiekszą wibrację nie wspominam szerzej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here