Z indywidualnym podejściem do ucznia w Nędzy

Ponad 80 uczniów z klas I-III objętych jest indywidualnym kształceniem w gminie Nędza. W 4 szkołach w ramach projektu dzieci biorą udział w specjalnych zajęciach w których wykorzystuje się atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

 

- reklama -

 

 

"Indywidualizacja w gminie Nędza" to projekt finansowany przez Unię Europejską w ramach finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

– W ramach projektu odbywają się zajęcia dodatkowe: dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej, gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy, zajęcia rozwijające dla dzieci uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych – wylicza Edyta Szajt, główny specjalista ds. oświaty w urzędzie gminy w Nędzy. – To fantastyczna sprawa, bo z zajęć korzystają zarówno uczniowie uzdolnieni, którzy nie mają szansy gdzie indziej rozwijać swoich pasji i talentów, jak i dzieci wymagające wsparcia, np. mające problemy z matematyką – podkreśla.

Poniedziałek, godzina 12:45. W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy rozpoczynają się zajęcia, które rozwijają u dzieci umiejętności komunikacyjne. – Dzieci uczą się prawidłowej komunikacji, współdziałania w grupie. Dzieci nadpobudliwe staramy się wyciszać, a te nieśmiałe – otwierać – wyjaśnia Anna Neuhof, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z ZSG w Nędzy. – Uczymy się przez zabawę. Dzieci bardzo lubią zabawę w dokańczanie zdań, np. "lubię gdy…", " denerwuje mnie kiedy…".

W pracy z dziećmi bardzo pomocne okazują się atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczne. – Mamy np. specjalne trzyczęściowe materace. Ktoś powie – zwykłe materace. Nie są zwykłe, budujemy z nich np. tratwę i przenosimy się na bezludną wyspę. Sprzęt pomaga dzieciom uruchomić wyobraźnię – tłumaczy Anna Neuhof.

Dzieciaki z II a są zachwycone. – Bo mamy różne zabawy i nigdy nie jest nudno! –  Ale najlepsze, że nie musimy być sami – podkreślają drugoklasiści.

Projekt w Nędzy opiewa na kwotę 150 tys. zł. Zdecydowana większość, bo blisko 100 tys. zł, przeznaczono na zakup pomocy dydaktycznych.

 

publ. /ps/

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

– Bardzo podobają mi się te koncerty, dlatego cieszę się, że tym razem udało mi się namówić też i resztę rodziny – mówiła pani Karolina, która na koncert noworoczny organizowany przez urząd gminy, przyjechała z Babic.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj