W powiecie raciborskim działa szkoła, do której uczęszcza tylko 22 uczniów. Okazuje się, że mała szkoła ma same zalety.
Tutaj nauczyciele znają dokładnie każdego ucznia, nie ma miejsca na anonimowość, wiedzą w jakim środowisku żyje, czym zajmują się rodzice, mają zarówno możliwość przyjrzenia się problemom czy brakom edukacyjnym, ale i dostrzeżenia potencjału i talentów.
Dzieci szczególnie mniejsze, z klas 1-3, w mniej zatłoczonych obiektach czują się bezpieczniej. – To jeszcze maluchy, dobrze czują się właśnie w małym środowisku, czują się tu jak w domu. Dobrze znają okolicę, dzieci nie wyrywa się ze środowiska które dobrze znają – podkreśla Gabriela Goldman, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie Ks. (przedszkole w ramach zespołu działa w sąsiednim Łęgu).
W szkole w Zawadzie Ks. podobnie jak w innych placówkach z terenu gminy Nędza odbywają się zajęcia wspomagające rozwój uczniów – zarówno tych uzdolnionych, jak i tych wymagających wsparcia. – Jest gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy, są zajęcia dla dzieci z trudnościami w pisaniu i czytaniu, a także zagrożonych dysleksją, zajęcia dla dzieci mających problemy z matematyką oraz dla uczniów z zaburzeniami mowy – wylicza Gabriela Goldman. – To zajęcia dodatkowe, a więc odbywające się po lekcjach, już na absolutnym luzie, dzieciaki je uwielbiają!
Tomek, Agnieszka i dwie Emilki przebierają się właśnie na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Dobrze wyposażona, przestronna sala gimnastyczna, a na dzieci czeka już sprzęt sportowo-korekcyjny, który pozwala wypracować prawidłową postawę ciała. – Są kolorowe materace, piłki, liny do ćwiczeń na płaskostopie, platforolki uruchamiające mięśnie grzbietu – wylicza Dorota Zając, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz gimnastyki korekcyjnej w ZSP w Zawadzie Ks. – Świetnie, że grupka liczy tylko pięcioro uczniów, bo mam szansę skupić się indywidualnie na wadzie każdego dziecka.
publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Rolnicy stawiają na nowoczesność [ZDJĘCIA]
– Dzisiejszy rolnik myśli w sposób nowoczesny. Coraz mniej stosuje chemicznych oprysków… – mówi Jan Flut, sołtys Babic.
Mieszkańcy oddali 15 litrów krwi [ZDJĘCIA]
Dlaczego brakuje krwiodawców? Ludzie myślą, że oddawanie krwi jest bolesne i długo trwa. To stereotypy.
Kobiety Aktywne mają głowy pełne pomysłów
– Ten czas tutaj jest bezcenny. Co to by było z człowiekiem, gdyby tylko w domu tkwił? – mówi pani Brygida Kostka.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————