Dzień Bezpiecznego Internetu w G5

0

We wtorek, 11 lutego 2014 roku, w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Przygotowania do tego dnia trwały od dłuższego czasu: wszyscy rodzice, uczniowie i nauczyciele otrzymali biuletyn na temat TIK (Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej), każdy uczeń otrzymał opracowany przez nauczycieli kodeks TIK, w szkole wprowadzono Procedury TIK a na lekcjach informatyki poszukiwano informacji i filmów dotyczących najczęstszych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, dyskutowano o skutkach stosowania cyberprzemocy.


11 lutego wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły nosili zaprojektowane przez uczennice klasy III A logo DBI w G5. Na korytarzach pojawiły się dekoracje w postaci zawieszonych pod sufitem balonów z doczepionymi hasłami dotyczącymi bezpiecznego Internetu. Nie zabrakło również plakatów o tej tematyce. Oczywiście, autorami haseł i plakatów byli uczniowie Gimnazjum Nr 5. Podczas przerw przerywnikiem muzycznym był motyw z filmu „Przygody Fejsmena”. Na najbliższej lekcji wychowawczej, we wszystkich klasach, odbędą się zajęcia o bezpieczeństwie w sieci.
Zostały również ogłoszone następujące szkolne konkursy związane z tym dniem: konkurs na plakat wykonany dowolną techniką, prezentację multimedialną, filmik, scenkę teatralną lub opowiadanie o zagrożeniach płynących z Internetu i skutkach, jakie może wywołać nasza nieostrożność lub stosowanie cyberprzemocy.


Podsumowanie obchodów DBI odbędzie się na apelu wychowawczym w ostatnią środę lutego.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here