Raciborski szpital do prywatyzacji?

14

– Jeśli tylko powiat będzie do tego dążyć, jesteśmy w stanie sprawnie sprywatyzować szpital – zapewnia dyrektor Ryszard Rudnik.

– My nie jesteśmy od polityki i ta decyzja nie zależy od nas. Jeżeli jednak taka będzie decyzja pana starosty, to my to zrobimy. Wiemy jak i potrafimy to przeprowadzić – w ten sposób w imieniu dyrekcji szpitala Ryszard Rudnik odpowiada na pytanie, czy raciborska lecznica będzie sprywatyzowana. Podkreśla jednak, iż wszelkie ewentualne dążenia w tym kierunku zależne są od właściciela, a tym jest powiat.

- reklama -

Prywatyzacja szpitali to w całym kraju gorący temat, budzący skrajne, w większości negatywne emocje. Zwolennicy podkreślają, iż jest to sposób na rozwiązanie wiecznych  kłopotów finansowych szpitali. A jakie korzyści widzi w ewentualnym przekształceniu własności dyrektor Rudnik? – Samo sprzedanie udziałów czy akcji niewiele da. Przekształcenie nie wystarczy, bo zmieni się jedynie forma organizacyjna, a wszystkie udziały będzie posiadał starosta, czyli organ prowadzący. Korzyść z tego byłaby, gdyby dopuścić innego udziałowca, który wszedłby z kapitałem na inwestycje do szpitala – podsumowuje.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————-

 

zobacz także:

 

R. Rudnik: Nie chciałbym nikogo żywić za te pieniądze

13,80 zł wynosi dzienna stawka żywieniowa na jednego pacjenta w raciborskim szpitalu. Mimo to, jak zapewnia dyrektor, pacjenci się nie skarżą.

 

 

 

Jak rodzić to tylko w Raciborzu

2014-01-15

Dwa lata trwał proces poprawy jakości usług na oddziale ginekologiczno-położniczym raciborskiego szpitala, i efekty są widoczne.

 

- reklama -

14 KOMENTARZE

  1. A kto zadał to pytanie dyrektorowi szpitala na temat prywatyzacji?Nie zgadzam się na prywatyzację.To wspólne mienie nas wszystkich.Tym którzy łaszą się na nasz szpital proponuję kupno gruntu sporzadzenie dokumentacji projektowej szpitala i wynajęcie firmy która wam wybuduje szpital w końcu zakup całego wyposażenia potem zatrudnienie lekarzy i reszte personelu i … MOŻECIE MIEĆ WŁASNY SZPITAL,Od naszego za marne grosze który byscie chcieli kupić za ułamek wartości zapomnijcie nie pozwolimy na to .

  2. Niejaka Sawicka powiedziała że będą lody kręcić w służbie zdrowia jak dojdą do władzy .Miała rację.Niedawno kupiono szpital czy też udziały za niecałe 140tyś zł czyli za wartość małego mieszkania.A kto kupił? Powiązani z POprawną partią rudego .Ciekawe za ile planuje się takich równowartości mieszkań kupić sprzedać nasz szpital?

  3. Już teraz rozumiem po co tam trzymają jeszcze Rudnika, ktory już dawno powinien wylecieć za bajzel i finansowe dogadzanie sobie!! No właśnie potrzebny jest Hajdukowi i ferajnie, by teraz tę wielką kobyłę sprywatyzować. A jak to zrobią? Ano tak jak w calej Polsce! Osobiście nie godzę się na prywatyzację naszego szpitala!!!!

  4. A ja chyba wiem skąd to pytanie na temat prywatyzacji szpitala.To chyba zagajenie początek próby prywatyzacji naszego szpitala.Jak prywatyzacja to prawdopobnie wiadomo że próba kupna za smieszne pieniądze i raczej o to chodzi.PO chce do reszty rozgrabić Polskę.

  5. A to wszystko… dla dobra pacjenta!!Zlikwidować ,pozwalniać pilęgniarki ,niech chorzy jadą do Rybnika i Głubczyc.Jeśli mieszkańcy Raciborza nie ruszą z kosami na Panów ,to zrobią co chcą i po gadce.Obecnie nikt z chorymi się nie liczy ,byle im kasa grała.

  6. Szpital ten budowalo miasto i powiat z naszych podatków. Teraz, po Rudniku, który szastał forsą, bo m.in. sobie wypłacał niebotyczne kwoty, jest wielka dziura w budżecie. To jest działanie celowe, by pociotkowie, znajomi grupy Hajduka i Rudnika mogli kupić szpital za grosze. Jest tak czy nie? FINANSE SZPITALA POWINNA ZBADAĆ NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here