Szkoła z Nędzy na podium ogólnopolskiego konkursu [ZDJĘCIA]

0

– Co mnie motywuje do pracy? Mam 23 baterie dodające energii w postaci uczniów swojej klasy! – mówi Sylwia Linek.

Uczniowie z klasy IIIa Sylwii Linek zajmując trzecie miejsce pokonali 324 klasy zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!” w ramach Edukacyjnego Programu "Aktywnie po zdrowie". – Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej – tłumaczy Sylwia Linek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy.
Adresowany jest do uczniów najmłodszych klas (I-III), ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców. – Przede wszystkim chodzi o to, by wykształcić u dzieci prozdrowotne postawy, o to, by wiedziały jak najwięcej o zdrowym odżywianiu się i aktywności fizycznej – dodaje nauczycielka.

- reklama -

Konkurs podzielony jest na trzy etapy – po sukcesie i zdobyciu trzeciego miejsca w pierwszym etapie, klasa IIIa przystąpiła do kolejnego i znowu będzie walczyć o jak najlepsze miejsce! – Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Podjęliśmy się wielu zadań! Były specjalne lekcje, konkursy, spotkania z rodzicami. Opracowane raporty z przeprowadzonych działań, dokumentacja zdjęciowa z przebiegu zajęć oraz zdjęcia pomocy dydaktycznych wykorzystanych w trakcie lekcji jury oceniło bardzo wysoko – mówi Sylwia Linek.

Dzieci uczą się zdrowego stylu życia również przez sztukę. Piosenki, występy, spektakle, zajęcia plastyczne – to wszystko pomaga w utrwaleniu prozdrowotnych zachowań. Np. ostatnio dzieciaki przekonywały, że słodkie napoje warto zamienić na wodę, własnoręcznie tworzyły m.in. maskotki wodolubki. -"Nasza klasa dobrze wie, co jest dobre, a co złe" – śpiewają dzieciaki z IIIa. Piosenki komponuje sama Sylwia Linek, uczniowie chętnie pomagają w pisaniu do nich tekstów.

– Co mnie motywuje do pracy? Mam 23 baterie dodające energii w postaci uczniów swojej klasy! – uśmiecha się Sylwia Linek. Kolejna, zimowa sesja konkursu, kończy się 17 marca. Wtedy też znane będą wyniki międzyszkolnej rywalizacji.

publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Dominika z Nędzy trenuje badmintona w Kędzierzynie

8-letnia Dominika Tomańska od 2 tygodni trenuje w sekcji badmintona MMKS-u w Kędzierzynie-Koźlu. Dziewczynka podobnie jak Bartłomiej Mróz, wicemistrz świata, urodziła się bez przedramienia.

Kabaret z Bolesławia robi furorę. Kolejny występ w Nędzy

21 lutego o godz. 18.30 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej w Nędzy wystąpi kabaret z Bolesławia.

Świetlica integruje mieszkańców [ZDJĘCIA]

"Mamy u siebie miejsce, gdzie możemy się spotkać, zrobić coś razem, każdy coś pomoże, coś zrobi, to bardzo integruje."

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here