Wernisaż najnowszej wystawy Bolesława Stachowa [ZDJĘCIA]

3

– Jest Fotografia i jest Fotografika. Pierwsza dokumentuje i stara się być obiektywną… – mówi nestor raciborskiej fotografii.
21 lutego w raciborskim muzeum odbył się wernisaż najnowszej wystawy Bolesława Stachowa pt. "Czas przeszły powracający". Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia a także lektury wypowiedzi autora wystawy na jej temat.

- reklama -

Bolesław Stachow o wystawie "Czas przeszły powracający". Jest Fotografia i jest Fotografika. Pierwsza dokumentuje i stara się być obiektywną. Druga kreuje i stara się być subiektywną. W fotografii obiektywnej dominuje „świat zewnętrzny”. Struktura świata w obrazach jest taka sama jak struktura świata widzianego oczyma. O wartości tych obrazów-zdjęć decydują zarejestrowane na nich obiekty, ich atrakcyjność lub sensacyjność. Fotograf ogranicza swoją aktywność do zarejestrowania tematu. Jest to fotografia wizualna, sensualistyczna. W fotografii subiektywnej dominuje „świat wewnętrzny”. Struktura tego świata zależy od osobowości fotografika, jest ona inna niż rzeczywistość widziana oczyma. O wartości tych obrazów – zdjęć decyduje kreacja nowej realności. Fotografia ta funkcjonuje na poziomie skojarzeń myślowych. Jest to fotografia mentalna. „Czas przeszły powracający” jest wystawą o powracających – z przeszłości – obrazach.  Pokazuje reakcje współczesnego człowieka na te obrazy. Wystawa ta kontynuuje konwencję używaną w kilku wcześniejszych wystawach takich jak „Miejsce urodzenia” czy „Wiersze obrazami zapisane”.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Niesamowite fotografie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

W raciborskiej bibliotece otwarto wystawę "Women's Pinhole Photography". Naprawdę warto zobaczyć!

Koncert Karnawałowy w Szkole Muzycznej przy pełnej sali

"Czardasz", "Only You", "The Phantom of the Opera" to tylko niektóre z utworów, które zabrzmiały w szkole muzycznej.

Recytujesz poezję? Zgłoś się do ogólnopolskiego konkurs

10 marca upływa termin zgłoszeń do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Też byłem, interesujący pomysł. Czasem dosyć dalekie analogie, nieoczekiwane zestawienia, ale dzięki temu mamy możliwość wielu interpretacji. To chyba najbardziej działająca na wyobraźnie wystawa artysty. 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here