Memoriał zapaśniczy w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

Spektakl "Klimakterium II, czyli menopauzy szał" w Raciborzu. Inscenizacja "Wodzenie niedźwiedzia" w Samborowicach.

28 lutego: koncert zespołu Kleedkamers na Końcu Świata

- reklama -

W piątek, 28 lutego o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się koncert raciborskiego zespołu Kleedkamers. Wstęp wolny.

28 lutego: spektakl "Klimakterium II, czyli menopauzy szał"

W piątek, 28 lutego o godz. 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury obejrzeć będzie można spektakl "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał". O spektakularnym sukcesie „Klimakterium… i już” wie każdy, kto choć trochę interesuje się kulturą i teatrem. Socjologowie popularność tej sztuki uznali wręcz za „ciekawy fenomen społeczny”. Choć spektakl nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, twórcy dzieła, na wyraźną prośbę publiczności, postanowili dopisać ciąg dalszy losów bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych. Bilety w cenie 60, 70 i 80 zł.

28 lutego: konkurs wiedzy o książkach "Hobbit"

W piątek, 28 lutego o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbędzie się finał konkursu wiedzy ze znajomości książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz filmu "Hobbit: Niezwykła podróż".

1 marca: "Bieg Twardziela" w Arboretum Bramy Morawskiej

W sobotę, 1 marca na terenie Arboretum Bramy Morawskiej odbędzie się przełajowy "Bieg Twardziela". Start o 11:00 przy Mini Zoo. Zakończenie imprezy i ogłoszenie wyników odbędzie się na kąpielisku OSiR-u, przy ul. Markowickiej 1, o godz. 12:00. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9.00.

1 marca: Koncert w miłosnym klimacie w "Strzesze"

W najbliższą, sobotę 1 marca o godz. 17.00 w Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się koncert "Suplement do walentynek", na który co roku zaprasza Klub Poezji Śpiewanej "Atlantyda". W programie koncertu utwory nie tylko polskojęzyczne, ale wszystkie w miłosnym klimacie. Bilety w cenie 5 zł.

1 marca: Event miłośników fantastyki "NERD 2014"

Przez cały weekend, 1-2 marca w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbywał się będzie event miłośników gier i fantastyki NERD 2014. Organizatorzy proponują wspólne spędzenie czasu podczas sesji RPG i LARPów, oraz przy wszelkich grach: planszowych, karcianych, logicznych. W planach również turnieje gier, kalambury i sala z konsolami. Początek o godz. 9.00.

1 marca: "Wodzenie niedźwiedzia" w Samborowicach

W sobotę, 1 marca w Samborowicach odbędzie się inscenizacja "Wodzenie niedźwiedzia". Program:

godz. 11.00 – przygotowanie postaci „tanzbra” (młodzieniec w przebraniu z plecionej słomy) oraz przebierańców,
godz. 13.00 – wyjście z zagrody gospodarza ul. Długa 77 i przemarsz ulicami,
godz. 15.00 – powrót do zagrody i symboliczna scena śmierci niedźwiedzia,
godz. 19.00 – Bal przebierańców.

1-2 marca: Memoriał Zapaśniczy im. Ernesta Starzyńskiego

Przez cały weekend, 1-2 marca w Arenie Rafako przy ul. Łąkowej 33 w Raciborzu będzie można oglądać rywalizację zapaśników z całej Polski. Odbędzie się tam bowiem Memoriał im. Ernesta Starzyńskiego – Puchar Polski Kadetów w zapasach klasycznych. Zawody są tym bardziej prestiżowe, że ośmiu najlepszych zawodników każdej kategorii zakwalifikuje się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Program:

sobota, 1 marca

godz. 9.00 -14.30 – walki eliminacyjne
godz. 15.30 -16.00 – otwarcie zawodów

godz. 16.00 -20.00 – cd. walk eliminacyjnych

niedziela, 2 marca

godz. 9.00 – 12.00 – cd. walk eliminacyjnych
godz. 12.00 – 16.00 – walki półfinałowe, finałowe, dekoracja zawodników

 

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here