Będzie ponad 400 tys. zł na staże dla młodych bez pracy

Środki mają pomóc w aktywizacji 52 osób bezrobotnych. PUP zastrzega, że zrealizuje wnioski tylko tych pracodawców, którzy zagwarantują po stażu zatrudnienie.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wnioskował o dodatkowe środki z Rezerwy Ministra  w wysokości 510.000 zł. przeznaczone na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych.

- reklama -

25 lutego urząd otrzymał decyzję finansową z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o przyznaniu kwoty 438.500 zł. przeznaczonej na organizację staży dla osób bezrobotnych do 25 roku życia. W ramach przyznanych środków przewiduje się zaktywizowanie 52 osób bezrobotnych.
 

Uwaga! Realizowane będą wyłącznie wnioski pracodawców, którzy po ukończonym stażu zagwarantują zatrudnienie, ponieważ program zakłada 100 % efektywność zatrudnieniową.

 

publ. /ps/

 

 —————————————————-

 

zobacz także:

 

PUP: Mocny skok bezrobocia w pierwszym miesiącu roku

3370 osób było zarejestrowanych w w Powiatowym Urzędzie Pracy w styczniu 2014 roku. To o 251 osób więcej niż w grudniu.

 

 

642 osoby mogą liczyć na wsparcie PUP

4 831 800 zł otrzymał Powiatowy Urząd Pracy na wsparcie bezrobotnych. I tak m.in. 308 osób może liczyć na staż, 52 na dotacje na rozpoczęcie działalności, a 2 na prace interwencyjne.

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Jak to nikt nie zabda? Opiekuńcze państwo PO i Tuska planuje ponoć szeroki program pomocy dla bezrobotnych po 50-tce, o których się dopominasz. Wiosna idzie, to się obsadzi nasypy szczawiem i będzie git.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here