D. Wacławczyk: basen powinien być droższy, SPA tańsze

Należy obniżyć ceny biletów do strefy SPA, nawet kosztem podwyżki wstępu na basen – uważa radny. Jego zdaniem w ten sposób H2Ostróg ściągnie więcej klientów.

Znany jest już kształt pierwszego cennika wstępu do krytej pływalni H2Ostróg. Radni miejscy przez 2 tygodnie roztrząsali tę kwestię, zarzucając prezydenta Lenka propozycjami co do cen i regulaminu. Przypomnijmy, cennik został tak skonstruowany, że chcąc korzystać ze strefy SPA, obejmującej m.in. sauny. jacuzzi czy grotę śnieżną, zapłacimy dodatkową kwotę do normalnego wstępu do strefy basenowej. To nie podoba się Dawidowi Wacławczykowi. Uważa on, że koszt korzystania z uroków SPA powinien być niższy, nawet jeśli tym samym miałyby podrożeć "zwykłe" bilety.

- reklama -

W jaki sposób radny uzasadnia swoje stanowisko? – My właśnie tą rozbudowaną i ciekawą strefą SPA możemy konkurować ze wszystkimi innymi aquaparkami w okolicy. Jeśli będzie ona za droga, nie będzie dla przyjezdnych atrakcyjna – twierdzi szef RSS NaM.

Z argumentacją taką nie zgadza się Jan Wiecha. – To proste. Jeśli okaże się, że chętnych do korzystania ze SPA jest mało i w związku z tym nie ma frekwencji, należy obniżyć ceny. W przypadku gdy obłożenie będzie satysfakcjonujące, to oznacza że ceny są do przyjęcia – kwituje.

 

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————————–

 

H2Ostróg, czyli koncert życzeń raciborskich radnych

W całym tym "koncercie życzeń", brakuje dyrygenta, który powie wprost: nie, tego nie możemy zrobić!

 

 

"10 minut na przebranie to za mało"

W trosce o pożądaną, wynoszącą 600 osób, dzienną frekwencję, w regulaminie aquaparku na przebranie będzie  zaledwie 10 minut.

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. To jest świetny przykład jak nasi wybrańcy bawią się w przedsiębiorców. A może zapytać kogoś z know-how?
    Ale to i tak bez znaczenia – dla nich jest nalepszą opcją ustalić ceny darmowe – okryć się wieńcem sławy, bo i tak oni nie ponoszą ceny, a różnicę pokryją przedsiębiorcy, mieszkańcy ziemi raciborskiej.

  2. A ja zadam inaczej pytanie – dla kogo to wszystko budowano- dla mieszkańców miasta czy dla przyjezdnych? Wpierw powinni brać pod uwagę dobro mieszkańców a później przyjezdnych. SPA bilety osobne basen osobno, przeciez nie kazdy będzie korzystal z jednego i drugiego w jednym dniu np.

  3. Wybudowana go dla przyjezdnych, żeby kasę kosić z Raciborzan. Taka prawda – turystów będą kusić niskimi cenami, a Raciborzanom każ płacić więcej, żeby inwestycja się zwróciła.

  4. No tak SPA tańsze, a basen droższy, bo takiemu wielkiemu Wacłąwczykowi na base nie chce się chodzić, a na SPA by poszedł, a jak – tyłek wygrzać. Jak nie może już do Azji, bo krzywo mieszkańcy patrzą, to by se do taniego SPA pochodził.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here