W bibliotece rywalizowali znawcy „Hobbita”

0

Katarzyna Zięba okazała się najlepsza z 32 uczestników bibliotecznego konkursu "Hobbit czyli jak dobrze znasz powieść J.R.R. Tolkiena".

 

- reklama -

 

 

W którym miejscu najbardziej tyją hobbici?, Z jakiej mitologii zostały zapożyczone imiona Gandalfa i trzynastu krasnoludów? czy Kiedy obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena? – to tylko kilka z prawie 200 pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu pod hasłem „Hobbit czyli jak dobrze znasz powieść J.R.R. Tolkiena”.

Do pierwszego etapu rywalizacji przystąpiło 32 miłośników prozy Tolkiena, którzy musieli odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 5 z 10 pytań. Najwięcej problemów, co było dość dużym zaskoczeniem dla organizatorów, sprawiły na tym etapie, pytania związane z ekranizacją książki.

Po dogrywce, która wyłoniła 15 finalistów rozpoczął się drugi etap, w którym należało odpowiedzieć na pytania za dwa i trzy punkty, rozwiązać zagadkę oraz rozpoznać postać lub miejsce  na podstawie przeczytanego fragmentu książki.

O końcowej kolejności na podium zadecydowała również dogrywka, do której zakwalifikowało się czterech uczestników z równą ilością punktów.
Wyniki Konkursu:
I miejsce – Katarzyna Zięba
II miejsce – Kaja Niewęgłowska
III miejsce Dawid Wypler
IV miejsce – Kacper Wilk

Kolejny literacki konkurs odbędzie się w maju br. i będzie dotyczył cyklu książek Suzanne Collins pt. „Igrzyska śmierci”.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here