II Międzynarodowa Gala „Filar Ziemi Raciborskiej”!

9

W czerwcu po raz szósty zostaną rozdane „Filary Ziemi Raciborskiej”. Aktualnie można zgłaszać kandydatów do nagrody.

W czerwcu odbędzie się II Międzynarodowa Gala "Filar Ziemi Raciborskiej". Organizatorami są Raciborska Izba Gospodarcza wspólnie z Prezydentem Miasta Racibórz i Starostą Raciborskim. Zgłoszenia firm przyjmowane są do 15. kwietnia.

Nagrody "Filar Ziemi Raciborskiej" przyznawane są w pięciu kategoriach.
To już szósta edycja konkursu, którego inicjatorem jest Raciborska Izba Gospodarcza. Gala ma na celu uhonorowania  osiągnięć przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych zasłużonych dla szeroko rozumianego społecznego i gospodarczego rozwoju Raciborza i Powiatu Raciborskiego.

Od ubiegłego roku przedsięwzięcie to ma charakter międzynarodowy. Przypomnijmy, że w 2013 r. z okazji 20-lecia współpracy transgranicznej Raciborskiej Izby Gospodarczej i Okresní Hospodářskiej Komory, uhonorowani zostali przedsiębiorcy z pogranicza polsko-czeskiego. Gala odbyła się w ramach mikroprojektu pt. „Odnawialne źródła energii szansą rozwoju gospodarczego pogranicza PL-CZ”.

- reklama -

Polecamy również relację z ubiegłorocznej edycji imprezy: "Filar" T.Wojnar: spełniam oczekiwania raciborzan.
Zgłoszenia do tegorocznej odsłony przedsięwzięcia przyjmowane są do 15.04.2014 r. w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach:
I. duże firmy
II. małe/średnie firmy
III. mikro firmy
IV. rzemiosło
V. społeczna

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.rig-raciborz.pl.

Nagroda wręczana jest w formie statuetki, która przedstawia filar (słowo pochodzi od łacińskiego „pilar”), symbolizujący ostoję i podporę w tym przypadku naszej raciborskiej gospodarki, życia społecznego.Ponadto na statuetce znajduję się gałązka liścia laurowego, która już od starożytnych czasów uważana była za znak zwycięstwa w równej walce, bowiem wierzono, iż pochodzi z boskiego drzewa Apollina.  Regionalnym akcentem wyróżnienia jest raciborska renesansowa Baszta Miejska, która jak warto przypomnieć stanowi również część składową loga Miasta Racibórz.Laureaci nagrody uprawnieni są do posługiwania się jej wizerunkiem podczas imprez targowych i wystawienniczych, innych akcji promocyjnych, na papierze firmowym, folderach, katalogach i innych formach materiałów marketingowych.

publ. /żet/
źródło: RIG
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

"Filar" T.Wojnar: spełniam oczekiwania raciborzan

I Międzynarodowa Gala Nagrody "Filar Ziemi Raciborskiej" za nami – zdjęcia. Nagroda specjalna powędrowała do Spółdzielni "NOWOCZESNA", którą odebrał T. Wojnar – [WIDEO].

Samorządy i biznes razem. Dla wspólnego dobra

Współpraca samorządów z przedsiębiorcami może być ostatnią szansę na podźwignięcie regionu.

Ceny mieszkań w Raciborzu nieznacznie spadły

Portal Oferty.net dokonał analizy cen mieszkań w Raciborzu. Średnio metr kwadratowy kosztuje 2 200 zł.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

9 KOMENTARZE

 1. zatem pytamy my mieszkańcy, co w tej kwestii robi Racibórz? W kierunku odbudowy naszego miasta naszej kolei czy może choćby też w zakresie szlaku turystycznego, a tym samym stworzenia możliwości ożywienia przewozów. A chyba niestety na tych polach albo niewiele albo nic –a szkoda. Można przecież czynić starania zmierzające do pozyskania fundusz unijnych jak to robią młodzi z RSS Nasze Miasto. Szukanie inwestorów i robienie dobrych gospodarczych inwestycji to rozwój miasta, a tymczasem leonidasi sprzedaja co się da i byle komu, pytanie tylko za ile?

 2. Nie ma co dywagować – no chyba , ze oni wybiorą się… albo się nie wybiorą….- lepiej wziąć się do roboty, bo młodzi mja potrzeby i oczekiwania, a wszystkim i tak pan nie dogodzisz, a zatem postawcie na to, co trudne i wymagające wysiłku i zaangażowania, ale nie bierzcie tu przykładu z posła mularczyka, bo dostaniecie takie zaproszenie jak on. Bezdomni w liście do posła, który chciał pomóc jednemu z nich i podjął walkę z nieudolnym wg niego prezydentem Nowego Sącza Szanowny Panie Pośle, aby w przyszłości uniknąć złego pomagania, takiego, które szkodzi, a nie przynosi nikomu żadnych korzyści, proponujemy Panu aktywne szkolenie w naszym ośrodku.(…) Jeśli przy natłoku zajęć nie ma Pan czasu na wizytę w schronisku dla osób bezdomnych w jest tylko takim pomysłem olimpijskim na dalszy bieg urzędniczy do cieplutkich stołków „albo wygram albo zdechnę”

 3. Życzmy zatem , aby magistrat odrobił w końcu rzetelnie zadanie związane z przywróceniem naszego dworca jak i całego miasta do pełnej funkcjonalności. W magistracie od lat się mówi, ale jak na razie zauważmy łatanie dziur i nic więcej. Przecież temat dworca wraca przed wyborami jak bu…bel, a miały tam mieć swoje siedziby Straż Miejska i niektóre urzędy, komórki finansowe i socjalne. No tak, jeżeli w tym miejscu powstanie kolejna filia czy ośrodek utrzymywany z pieniędzy podatników, to niechybnie za chwile w tym mieście oprócz kilku obiektów sportowych ostanie się jeszcze tylko magistrat i firma największego raciborskiego oligarchy – to taki nasz spółdzielczy Dimitro Fitrasz.
  Chyba czas najwyższy na szersze konsultacje społeczne, które zamiast tych gabinetowych i biurowych mogą dać lepsze efekty. A przegoniłbym – mówi mi rozmówca w autobusie- tych urzędników po mieście, aby zobaczyli czego poterzea, czego nie ma i czego nie zrobili, a oni tylko te papierki do 15- tej i do domu.

 4. Śląski oceniany jest jako miasto powiatowe. Warto dodać, że w tej kategorii ocenianych zostało 268 miast. Średnia wydatków przypadających na jednego mieszkańca bliska prawie 500 zł lokuje Wodzisław Śląski na czwartym miejscu miast powiatowych województwa śląskiego. Lepiej wypadły tylko takie śląskie miasta powiatowe jak Kłobuck (miejsce 20 w rankingu), Cieszyn (miejsce 21) oraz Tarnowskie Góry (miejsce 30).

  Nie tracąc wątku i powracając do naszego zagospodarowania PKP, krąży gdzieś taki pomysł na podjęcie współpracy z dzierżawcami przyszłych obiektów czy pomieszczeń, który powinien być rozpatrywany w pierwszym punkcie takiej oferty- czyli kto, za ile, i co chce tam rozbić. W obecnym pasażu wynajmowanych na dzielność gospodarczą wnęk i pomieszczeń, co chwile coś powstaje, aby zaraz „upaść”. Tu trzeba też przyznać, że podobnie jak PKP to nasze miasto nie prowadzi rozsądnej polityki wynajmu pomieszczeń na dzielność gospodarczą. Tak bardzo wszyscy chcemy, aby było lepiej i nowocześniej. Tylko, żeby to nie przyniosło efektu dworcowego- wszystko odstrasza w tym miejscu i wyląg i chętnych przedsiębiorców jak i handlowców

 5. No tak jak mamy taki menadżerów to nie dziwota ze, jesteśmy gdzie jesteśmy, a przypomnijmy, że w rankingu samorządów pod kątem inwestycji sprzyjających rozwojowi gospodarczemu Racibórz najwyżej w tym rankingu był w latach 2007-2009, leonidasy zaczęły realizować przygotowany przez poprzedników i współfinansowany przez Unię Europejską program rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej – i byliśmy na 11 miejsce w kraju. Potem przyszły czasy Leonidasów już jest coraz gorzej – 2008/2010 – 24, w 2009/2011 – 124. A teraz chyba 240 miejsce w Polsce, nawet za Głubczycami (dane cytowane za Nasz Racibórz z 26.02.2014r.).
  Inny ranking ( cytowane za GazetaInformator.pl z 20.10.2013r.)„Wspólnoty” uznawany jest za jeden z bardziej zmiennych. Zmienna jest lokata naszego miasta. Jeszcze rok temu Wodzisław Śląski zajmował 105, a dwa lata temu 193 miejsce. Obecnie Miasto uplasowało się na pozycji 69, a średnia wydatków na infrastrukturę techniczną oszacowana została na kwotę 487,72 zł na jednego mieszkańca. Z uwagi na formę organizacyjno-prawną Wodzisław -cd

 6. Taka pochwałka na parę miesięcy przed wyborami się przyda. Drogi rowerowe, aqupark, fontanna, to to rzeczywiście doskonała realizacja inwestycji strategicznych, a do tego obce śmieciówki, które i tak nie płaca u nas podatków.
  Tu przypomnieć wypada wypowiedzi jednego z Leonidasów.
  W temacie Oceń radnych minionej kadencji w rankingu pn. „Ustąp pierwszeństwa”. Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia M……. K…….. i oceń go
  M.K.- Rada Powiatu 2010-10-10 „…Sukcesem jest to, że ludzi głosowali na mnie.(….) Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o pracę w samej radzie, to taki spory sukces to przede wszystkim inwestycje, które udało wspólnie radnym i zarządowi zrealizować.(…) Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?
  M.K.: To jest pytanie głównie do zarządu. Natomiast my mamy ogólny obraz sytuacji, który wskazuje na to, że w tym roku deficyt szpitala jest wyraźny, bo w granicach ok. 2,5 mln złotych. To pojawiło się nie względu na to, że szpital jest niewłaściwie zarządzany,(…).

 7. Dworcowa wizytówka władzy- CZYLI KOLEJ NA RACIBÓRZ, ALE Z KIM?
  Podobno NASI PANOWIE, wyrażając wole przejęcia obiektów dworca PKP stwierdzili, iż miasto robi to ze wstydu. Takie działania i myślenie zasługują na pewno na uznanie, gdyby nie fakt , że wszystko zaczynamy robić od tzw. du…rugiej strony. Miasto chce, ale nie może , bo nie ma za co wdrażać swoich pomysłów modernizacyjnych i poprawiających funkcjonalność tych obiektów. Może pomysły i są, ale czy nie jest ich czasem za dużo, a ich jakość pod względem menadżerskimi ekonomicznym jest raczej mizerna. Jak to się przełoży na głosy wyborcze trudno powiedzieć, ale jak czytamy w raciborskiej prasie: „…Ci, którzy chcą iść na wybory, podkreślają, że chodzą od lat i obserwują, co dzieje się w mieście, a choć są niedociągnięcia, widocznych jest też wiele pozytywnych zmian. Czy raciborzanie są zadowoleni z raciborskich władz? – Powiem szczerze, że mi odpowiada, to co robi obecna władza – mówi młody Rafał Wójcik. – Bardzo podoba mi się, że powstaje aquapark – dodaje. Robią, co mogą i na co ich stać – mówi pan Feliks Majer – Na wybory się na pewno wybiorę. Mówią różnie, ale prezydent Lenk robi drogi rowerowe, buduje aquapark, będzie remont Mariańskiej, widać, na co idą pieniądze. – Prezydent zajmuje się inwestycjami strategicznymi dla miasta…”.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here