Co z wędkowaniem na terenie zbiornika? RZGW wyjaśnia

0

Lokalnych wędkarzy niepokoi, czy będą mogli uprawiać swe hobby na akwenach leżących w obrębie zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

 

- reklama -

 

 

Na środowym spotkaniu z przedstawicielem RZGW pojawiła się grupa wędkarzy z Raciborza i okolic. Miłośników "moczenia kija" interesowało głównie to, czy będą mogli korzystać z wód leżących na terenie zbiornika. Choć zbiornik na długie lata zaplanowano jako suchy, to w jego obrębie znajduje się sporo atrakcyjnych akwenów chętnie wykorzystywanych przez wędkarzy.

Augustyn Bombała poinformował, iż RZGW nie będzie stawiał wędkarzom przeszkód. To samo dotyczy rolników uprawiających pola leżące w obrębie zbiornika, a nawet myśliwych chcących tam polować. – Należy jednak pamiętać, że każdy kto tam wejdzie, czyni to na własne ryzyko – podkreślił. Dotyczy to zwłaszcza okresu, kiedy budowa nie jest jeszcze ukończona.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————-

 

zobacz także:

 

Roberta Myśliwego ciekawi, czy RZGW zamierza zalać zbiornik Racibórz. Wcześniejsze doniesienia w tej sprawie były dość niejednoznaczne.

 
 
 
Augustyn Bombała, odpowiedzialny z ramienia RZGW za budowę zbiornika, zapewnia że bezpieczeństwo jest ważniejsze niż planowane wydatki.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here