Fotopodróż po Raciborzu: Wiatr od strony Odry… [ZDJĘCIA]

  4

  W nowej odsłonie cyklu zapraszamy w podróż po ścieżkach rowerowych na raciborskich wałach… W samym mieście i okolicach są wytyczone ścieżki rowerowe. Jedna z nich biegnie po grzbiecie wału ponad malowniczymi łąkami z widokiem na wstęgę Odry. Ostatni niedzielny poranek był lekko mglisty. Idealny na dłuższy spacer. Za Rafako, na wysokości tamy, odgłosy miasta są już niesłyszalne. Pojawiają się natomiast dźwięki ptactwa wodnego, szum płynącej rzeki i zapach wiosny niesiony przez wiatr od strony łąk.

  - reklama -

  Kanał Ulgi zakreśla miasto od wschodu. Natomiast z górującego nad nim wału rozpościera się wspaniały widok na zieleniące się pola i budzące się miasto o tej porze dnia. Z każdym mijającym kwadransem na ścieżce rowerowej usadowionej na wale pojawiało się wiele nowych osób. Nieliczni po porostu spacerowali. Większość przemierzała wytyczoną trasę na rowerze. Drugą grupę stanowili biegacze. Była też para, która jechała na rolkach. Nie spodziewałem się tu aż tylu przedstawicieli gatunku ludzkiego. Był też pies. Piękny siberian husky, który biegł od niechcenia za swym właścicielem jadącym dość szybko na rowerze.

  Niezależnie od  miejsca i charakteru pracy, tutaj łączyło wszystkich zamiłowanie do ruchu i przyrody. Ten potok raciborzan ciągle się przemieszczał. Na wysokości Zamku Piastowskiego sportowcy gdzieś znikali, a pojawiały się osoby mniej dynamicznie realizujące potrzebę ruchu. Wychodząc na Most Zamkowy cały ten magiczny i szczęśliwy świat zostawiałem na terenie *Bulwarów* Nadodrzańskich. Racibórz jakiego nie znałem do tej pory.

  /Artur Wierzbick/i/
  ——————————————————————————————————————– 
  Polecamy również:

  Fotopodróż po Raciborzu: Rewir zapomnianych parków [ZDJĘCIA]

  Istnieją w Raciborzu takie ulice, które jak kości tego miasta, tworzą jego szkielet. Łączą czasami znane arterie miejskie, czyniąc aglomerację jedną spójną całością.

  Fotopodróż po Raciborzu: Dwa pomniki oddzielone Odrą

  Po jednej stronie pomnik Powstańców Śląskich, po drugiej stronie podzięka niezwyciężonej Armii Czerwonej.

  Fotopodróż po Raciborzu: centrum miasta o poranku [ZDJĘCIA]

  Wschodzące słońce, nieliczni spacerowicze, zamknięte kramy i cisza, którą od czasu do czasu przerywa szelest gołębich skrzydeł. Rynek o poranku wygląda naprawdę pięknie. Rynek w obiektywie A. Wierzbickiego>>

   

  ——————————————————————————————————————– 

  Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
  Dodaj Temat na:   
  forum.raciborz.com.pl

  Dodaj!

  ——————————————————————————————————————-

  - reklama -

  4 KOMENTARZE

  1. W niedzielę była naprawdę dość kiepska pogoda, a mimo to tyle osób wybrało się na rower. To powinno udowodnić Lenkowi, że budowa dobrych ścieżek rowerowych ma sens w tym mieście.

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here