Czytelnicy pytają: ile kosztowała nas awaria na Dębicznej?

3

– Dlaczego awarię na Dębicznej usunięto z takim opóźnieniem? Wyciekło tysiące litrów wody! – pisze Czytelnik.
– Proszę, żeby redakcja wyjaśniła, dlaczego awarię wodociągową na ul. Dębicznej w Raciborzu usuwają dopiero dzisiaj, a od soboty wyciekło tysiące litrów wody – napisał do nas zbulwersowany Czytelnik. Dla uściślenia dodajmy, że awaria miała miejsce 8 marca br. (sobota), a 10 marca została usunięta (poniedziałek). Przekazaliśmy pytanie Czytelnika do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

– Przyczyną awarii było uszkodzenie uchwytu przyłącza wodociągowego. Na miejsce awarii w dniu 8.03.14 o godzinie 13.00 przybył nasz pracownik, który rozeznał miejsce awarii i wielkość wycieku oraz w porozumieniu z właścicielem posesji ustalił, że awaria ze względu na mały wyciek oraz brak innych zagrożeń będących następstwem powstałej awarii zostanie usunięta w poniedziałek. Przez dwa dni wyciekło do gruntu ok. 10 m3 o wartości ok. 36 zł – wyjaśnia rzecznik ZWiK w Raciborzu Maciej Basista.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Czytelnicy piszą: Apel o obronę nadodrzańskiej przyrody

Raciborzanie nie zapomnieli o planie wycinki drzew nad Odrą i zbierają podpisy pod apelem o jej wstrzymanie.

Czytelnicy piszą: Czy nie można zaparkować odrobinę dalej?

W przypadku większej imprezy pod Areną Rafako nie ma gdzie zaparkować, więc kierowcy zajmują miejsca na ścieżce rowerowej.

Opóźnienia w odbiorze odpadów trzeba zgłaszać

Dowiedz się, jak często powinny być odbierane odpady segregowane i czy  "zielony i czysty" Racibórz to już historia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. I jak to zweryfikować? Mieszkańcy (przynajmniej jeden) piszą o tysiacach litrów. 1 m3 ma 1000listrów, więc prawą jest, że straciliśmy tysiące. Jednak wydaje się, że jakas logika w tym jest jeśli np. zaanażowanie ludzi i sprzetu w weekend byłoby bardziej kosztowne niż utrata wody o podanej wartści. Jak to zweryfikować? Rzecznicy często powiedzą tylko pół prawdy. Jak było w tym przypadku?

  2. 😀 Own3d.
    1:0 dla wodociągów 😉
    Ale fajna inicjatywa, raz, że czytelnik się zainteresował i wykazał inicjatywą obywatelską, a dwa, że temat został podjęty przez redakcję.

  3. Kto nie zbiera grosza do grosza nie uzbiera nigdy pół kosza. „Tylko” 36 zł to kwota z aktórą dałoby się wyhłostać wiele rodzin w Raciborzu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here