Więcej ambasadorów sprawiedliwości klimatycznej w Raciborzu

3

"Stop talking. Start planting" – pod takim hasłem zorganizowane zostanę warsztaty ekologiczne przez firmę Zott Polska.

Już 12 kwietnia odbędzie się w Raciborzu druga edycja warsztatów ekologicznych: „Plant for the Planet”, organizowanych przez firmę ZOTT Polska oraz organizację Plant-for-the-Planet. Wydarzenie to objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Racibórz.

- reklama -

Projekt „Plant-for-the-Planet” jest inicjatywą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Jej głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej u naszych najmłodszych obywateli oraz ich aktywizacja do przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Warsztaty odbywają się pod hasłem "Stop rozmowom. Początek działaniom" ("Stop talking. Start planting").

 

 

 

Po sukcesie zeszłorocznych warsztatów „Plant for the Planet” w Opolu, które dzięki firmie Zott Polska odbyły się  po raz pierwszy w Polsce postanowiliśmy kontynuować ich organizację w kolejnych miastach Polski – mówi Ewelina Czuczman, Specjalista ds. Komunikacji Zott Polska.

W kolejnej już edycji udział weźmie ok. 80 uczestników w wieku 8-14 lat. Będą to dzieci pracowników ZOTT Polska z zakładu w Raciborzu, współpracujących z firmą dostawców mleka oraz uczniowie z kilku raciborskich szkół. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej podczas pierwszej części szkolenia, wszystkie dzieci udadzą się wspólnie do lasu, aby wraz z pracownikami Nadleśnictwa, przedstawicielami Zott Polska, Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Raciborzu posadzić drzewa na znak dbałości o naszą planetę.

Po zakończeniu warsztatów każde z dzieci otrzyma certyfikat i zostanie mianowane ambasadorem sprawiedliwości klimatycznej, by zachęcać inne dzieci do aktywnego działania na rzecz środowiska w ramach kolejnych edycji „Plant-for-the-Planet”.

 

 

 

 

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. I niech się dowiedzą kto smrodzi w Raciborzu ![img]upload/small_4ScreenShot136.jpg[/img][img]upload/small_7ScreenShot137.jpg[/img][img]upload/small_1ScreenShot138.jpg[/img][img]upload/small_19ScreenShot042.jpg[/img][img]upload/small_17ScreenShot043.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot166.jpg[/img]

  2. Jakieś dziwne rzeczy.Prezydent obejmuje honorowy patronat nad tak niewątpliwie potrzebną akcją sadzenia drzew a równocześnie wycinane są drzewa i krzewy w mieście /pl Dlugosza park Zamkowy Klasztorna/.Obecnie toczy się batalia o uratowanie przyrody nad Odrą .I właśnie pan prezydent będzie decydował odnośnie zniszczenia lub zachowania dzikiej przyrody nad Odrą.Może redakcja zapyta prezydenta co słychać z drzewami nad Odrą i jakie ma plany wobec nich i całej przyrody w tym miejscu.Może też w temacie tej akcji wypowiedziało by się RZGW jakie jest ich obecne stanowisko i motywy?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here