„Matematyka na 5 w G5”

0

To nazwa konkursu matematycznego, który odbył się 12 marca 2014 r. w murach Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu. Startowało w nim 51 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z 17 placówek z terenu całego powiatu raciborskiego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego konkursu jest Jolanta Otlik – nauczyciel matematyki w tymże gimnazjum. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor placówki Dariusz Malinowski. W organizację tegorocznej edycji konkursu zaangażowali się również inni nauczyciele z tej szkoły: Maria Senftleben i Beata Mróz Kajstura, które w czasie przerw przeprowadziły z uczestnikami ciekawe warsztaty.


Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Matematyka na 5 w G5” zostali:

a) indywidualnie :

I miejsce – Natalia Puczek (SP1, opiekun Elżbieta Buchalik), Julia Pleszewska (SP18, opiekun Bogusława Niedzielska) i Piotr Baron (SP Kuźnia Raciborska , opiekun Iwona Mróz)

II miejsce – Szymon Nachlik (SP Krzanowice, opiekun Elżbieta Marcinowicz), Marek Czyszczoń (SP Kuźnia Raciborska , opiekun Iwona Mróz) i Tomasz Lukoszek (SP18, opiekun Bogusława Niedzielska)

III miejsce – Maciej Małek (SP13, opiekun Irena Procek)

b) drużynowo :

I miejsce – i tym samym Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu zdobyła SP 18 z Raciborza w składzie : Tomasz Lukoszek, Julia Pleszewska, Adam Chromiec, opiekun Bogusława Niedzielska

II miejsce – SP Kuźnia Raciborska w składzie : Piotr Baron, Patryk Szymik, Marek Czyszczoń, opiekun Iwona Mróz

III miejsce – SP 1 Racibórz w składzie: Emilia Siedlaczek, Kacper Reichel, Mateusz Kubiak, opiekun Sabina ChodenkoZarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, dyrekcję Gimnazjum Nr 5 oraz Księgarnię „Sowa”. Patronat honorowy nad odbywającym się konkursem objął Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Racibórz.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here