Spore zainteresowanie graniem w orkiestrze w Nędzy

0

Wspólne granie, spotkania z innymi muzykami, potem występy i koncerty to ogromna frajda!

Kilkanaście osób w różnym wieku grających na różnych instrumentach przyszło na spotkanie informacyjne do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy w sprawie utworzenia w gminie orkiestry dętej.

– Poza tymi, którzy przyszli na spotkanie jest jeszcze wiele osób chętnych do grania, które kontaktowały się ze mną bezpośrednio – cieszy się Krzysztof Fulneczek, który ma kierować orkiestrą. Sam ma spore doświadczenie, bo kilka lat temu utworzył dętą orkiestrę w gminie Krzyżanowice, z którą występował przy wielu okazjach nie tylko na terenie powiatu raciborskiego.

- reklama -

Chętni, by grać w orkiestrze w Nędzy przyjechali nie tylko z powiatu raciborskiego, ale i wodzisławskiego. – Dla pasjonatów nie stanowi problemu dojeżdżanie na próby kilka kilometrów. Wspólne granie, spotkania z innymi muzykami, potem występy i koncerty to ogromna frajda – podkreśla Fulneczek, który od niedawna jest mieszkańcem gminy Nędza.

Wśród chętnych do grania w orkiestrze znaleźli się głównie grający na instrumentach dętych, ale mogą się zgłaszać też osoby grające na perkusji, gitarze, czy instrumentach klawiszowych, które mogłyby stworzyć sekcję rytmiczną. Wiek nie ma znaczenia. – Zgłosili się i 12-, 13-latkowie, i osoby po 70-tce. Fantastycznie! – cieszy się dyrygent. Przyznaje, że najtrudniejszy będzie pierwszy rok działalności orkiestry, kiedy to muzycy będą musieli się dotrzeć, dograć i wypracować swój styl.

Pierwsza próba już za tydzień wyjątkowo w środę 2 kwietnia o godz. 19.30 w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy. Potem próby będą się odbywać co wtorek o godz. 19.30.

Wszyscy chętni mogą pytać o szczegóły w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy pod nr tel. 32 410 47 70, e-mail: [email protected]  lub bezpośrednio u Krzysztofa Fulneczka pod nr tel. 502 107 314.

Orkiestry dęte, dawniej kojarzone wyłącznie z orkiestrami przykopalnianymi, przeżywają dziś prawdziwy renesans. – Gminy szczycą się dziś posiadaniem własnej orkiestry. Po pierwsze, z czysto praktycznego punktu widzenia – własna orkiestra zadba o oprawę muzyczną każdej uroczystości: festynów, odpustów, dożynek. Po drugie – mieszkańcy mogą się w niej spełniać, rozwijać swoje pasje, doskonalić umiejętności. Zdarzają się też możliwości występowania poza gminą, czy powiatem, więc jest przy okazji szansa zwiedzić i poznać nowe miejsca – zachęca dyrygent.

publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Gmina Nędza przystąpiła do stowarzyszenia "LYSKOR"

Akces do lokalnej grupy działania może przełożyć się na poprawę komfortu życia mieszkańców gminy.

Mała Dominika z Nędzy chce być mistrzynią parabadmintona

– Ćwiczy z nami też Julka, jeździ na wózku a ja lubię jej pomagać. Dobrze jest pomagać – mówi Dominika z Nędzy.

W Nędzy najlepszy Orlik Racibórz

6 drużyn polskich i czeskich walczyło o tytuł najskuteczniejszej w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Nędza.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here