Płyta „Effatha” Magdaleny Frączek nagrodzona „Feniksem 2014”

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało najwyższe wyróżnienie w kategorii "Muzyka chrześcijańska" raciborzance.

W ubiegłym roku Magdalena Frączek (wokalistka zespołu Love Story) wydała swoją solową płytę pt. "Effatha". Album to 11 barwnych historii o kobiecie. Każdy utwór ma swój tytuł-imię i nowoczesny, wewnętrzny klimat. Płyta podbiła serca publiczności, a raciborzanka ruszyła w trasę koncertową. Piosenki Magdy można było usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w Polsce.

- reklama -

3 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie wokalistka odebrała prestiżową nagrodę. Tego dnia Stowarzyszenie Wydawców Katolickich rozdało swoje nagrody "Feniks 2014". Nagrody przyznawane są od 1999 roku. W tym roku pośród dziesięciu kategorii powstała nowa – muzyka chrześcijańska. Nagrody w tej kategorii otrzymali Magdalena Frączek za album Effatha (wydawnictwo Scriba) oraz Marcin Styczeń, Ernest Bryll, Joanna Lewandowska za album "Golgota Jasnogórska" (wydawnictwo Edycja Świętego Pawła).

 

 
Okładka płyty "Effatha" Magdaleny Frączek.
Na płycie znalazły się utwory:

1. Anna
2. Karolina
3. Zuzanna
4. Maria
5. Weronika
6. Estera
7. Klara
8. Lena
9. Wanda
10. Daniela – feat Janina Frączek
11. Effatha

 

 

– Szczególnie ucieszyło mnie, że istnieje Nagroda, w której małe wydawnictwa, a nie tylko duże wytwórnie, mają szansę dostrzeżenia. Praca nad płytą Effatha pochłonęła mnie, ale też wielu bliskich mi ludzi. To im dedykuję to wyróżnienie. Za ich bezinteresowność dziękuję – w szczególności moim Rodzicom, Rodzeństwu oraz o. Tomaszowi Nowakowi. Mój debiut muzyczny, album Effatha ma charakter intensywny, sensualny, poważny i smutny, ale przede wszystkim jest pełen Nadziei. Bardzo odpowiada mi, że dostała mu się właśnie ta Nagroda, ponieważ o powstawaniu z popiołów są treści w nim zawarte. Moja twórczość jest chrześcijańska, tzn. jest „posiadaniem nadziei wbrew wszelkiej nadziei – powiedziała w wywiadzie dla portalu chrzescijanskiegranie.pl Magdalena Frączek.

Oficjalny teledysk do piosenki "Weronika" Magdaleny Frączek
 
 

/Paulina Krupińska/

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here