Zwiedzający wychodzą z aquaparku zachwyceni

16

Już 200 osób – przedstawicieli organizacji, władz sąsiednich gmin, parlamentarzystów, radnych, etc. zwiedziło H2Ostróg.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem aquaparku H2Ostróg władze Raciborza zapraszają do zwiedzania pływalni. – Obiekt robi naprawdę duże wrażenie. Jest nowoczesny, funkcjonalny, z bardzo atrakcyjną ofertą – tak w skrócie można podsumować opnie osób, które już zwiedziły raciborski aquapark. Już wkrótce będą mogli się o tym przekonać mieszkańcy Raciborza podczas organizowanych w 21 i 26 kwietnia Dni otwartych.

- reklama -

 

 

O bogatej ofercie, funkcjonalności i walorach użytkowych całego kompleksu już mogło przekonać się blisko 200 reprezentantów różnych grup społecznych z terenu Raciborza i powiatu, m.in. przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, dyrektorzy żłobków, przedszkoli i szkół, radni miejscy i powiatowi, szefowie zakładów pracy i firm a także parlamentarzyści czy też władze okolicznych miast i gmin.  – Wiele osób jest zaskoczonych rozmachem tego przedsięwzięcia, ponieważ z zewnątrz obiekt wydaje się mniejszy. Dostępne już w mediach zdjęcia czy filmy nie oddają w pełni wszystkich walorów tego miejsca.  Zależało nam na tym, by poprzez dyrektorów szkół, firm, instytucji pozytywna informacja na temat naszego aquaparku trafiła do mieszkańców Raciborza. Reakcje osób, które już zwiedziły aquapark są bardzo pozytywne i  to oczywiście nas cieszy, choć zdajemy sobie sprawę, że prawdziwy egzamin przyjdzie nam zdać w maju i w czerwcu, kiedy obiekt będzie już funkcjonował – mówi Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, który wraz ze swoimi zastępcami – Ludmiłą Nowacką i Wojciechem Krzyżekiem osobiście oprowadzali zwiedzających po obiekcie.

Pomysł, by w ten sposób promować aquapark H2Ostróg, jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście był inicjatywą Ludmiły Nowackiej, wiceprezydent Raciborza.  – Zależało nam na tym, by dać możliwość bezpośredniego obejrzenia aquaparku, zapoznania się z oferowanymi tu funkcjami, poczucia atmosfery tego miejsca. Przedstawiciele różnych grup społecznych, którym przecież ten obiekt ma w przyszłości służyć, są najlepszymi ambasadorami tego przedsięwzięcia. To, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie świadczy o tym, że interesują się tym, co dzieje się w mieście, ofertą, jaką miasto ma nie tylko bezpośrednio dla nich, ale w przypadku dyrektorów szkół czy zakładów pracy, także dla ich pracowników i podopiecznych. To również świadczy o tym, że jest zapotrzebowanie na tego typu obiekt wśród mieszkańców. Bardzo cieszą nas pozytywne reakcje, jakie obserwujemy, ale też jesteśmy otwarci na uwagi, które przyczynią się do sprawnego funkcjonowania aquaparku – mówi Ludmiła Nowacka, wiceprezydent Raciborza.

– Uwzględnialiśmy uwagi na etapie budowy, także będziemy na nie otwarci w trakcie funkcjonowania obiektu. Wszystko po to, by H2Ostróg był jak najbardziej przyjazny użytkownikom. Czasami są to drobiazgi, które jednak maja wpływ na komfort korzystania z całej infrastruktury. Na terenie wielu tego typu obiektów trzeba zdejmować obuwie jeszcze przed szatniami. U nas wprowadziliśmy system potrójnego czyszczenia obuwia za pomocą specjalistycznych wycieraczek. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł wygodnie dotrzeć do szatni, bez konieczności zmiany obuwia, co w przypadku rodzin z dziećmi może być uciążliwe – mówi Wojciech Krzyżek, wiceprezydent Raciborza, odpowiedzialny za kwestie techniczne dotyczące realizacji aquaparku. Kolejnym udogodnieniem będzie system suszarek umiejscowiony poza strefą płatną.

Osoby zwiedzające H2Ostróg w większości nie kryły pozytywnego wrażenia, jakie zrobiły na nich nie tylko oferta i dostępne tu możliwości, ale także estetyka i jakość wykonania całego obiektu.   

– Fantastycznie! Jak było zapowiadane, tak to faktycznie wygląda. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Jako gmina, organizująca naszym mieszkańcom wypoczynek letni czy też zimowy, na pewno będziemy tu częstym gościem –  mówi Alojzy Pieruszka wójt gminy Rudnik.

– Jestem pod wrażeniem. W okolicy jest sporo tego typu obiektów, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej, ale H2Ostróg jest jedynym tak nowoczesnym, z tak bogatą ofertą rekreacyjną i funkcją SPA. Jestem przekonany, że stanie się atrakcją nie tylko dla mieszkańców Raciborza, ale też poszerzy ofertę turystyczną całego powiatu raciborskiego – mówi Manfred Abrahamczyk, burmistrz Krzanowic. Podobnego zdania jest Grzegorz Niestrój, wójt gminy Kornowac. – Wyposażenie, funkcjonalność, dodatkowe możliwości robią naprawdę duże wrażenie. Trzeba pochwalić inicjatywę Raciborza – mówi wójt Kornowaca.

–  Rozumiem, że na etapie budowy  padały różne argumenty, także przeciwko tej inwestycji, ale odczuwam dumę jako mieszkanka Raciborszczyzny, także jako samorządowiec, że taki obiekt mamy na swoim terenie. To naprawdę bardzo dobra oferta – chwali Rita Serafin, burmistrz Kuźni Raciborskiej.

– Piękny obiekt. Mieszkańcy Raciborza i całego powiatu od dawna czegoś takiego oczekiwali. To przecież nie tylko basen, ale wiele dodatkowych funkcji, gdzie można odpocząć, odstresować się. Tuż obok mamy odremontowany Zamek Piastowski, co razem stanowi bardzo ciekawą ofertę turystyczną – mówi Adam Hajduk, starosta raciborski.

– Powstała tu urocza enklawa, bardzo ciekawy, zadbany i bezpieczny kompleks sportowo-turystyczno-rekreacyjny. Sam H2Ostróg to nie tylko aquapark, ale całe centrum odnowy biologicznej, z nowoczesnymi funkcjami SPA, fitness, masażami, rehabilitacją. Usytuowany jest na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli tuż obok stadionu sportowego, kręgielni, lodowiska. Niedaleko jest piękny Zamek Piastowski czy zabytkowy Browar Książęcy, które zapraszają do zwiedzania. Blisko jest Odra, możliwość spacerów nadrzecznymi bulwarami. Dzięki remontowanej drodze dojazdowej i parkingom można będzie to bez problemów dojechać samochodem, zaparkować  i naprawdę ciekawie spędzić czas – tak H2Ostróg w szerszym kontekście ocenia wizytujący obiekt poseł Henryk Siedlaczek.

W ocenie zwiedzających H2Ostróg radnych także przeważały pozytywne komentarze. – Wszystko jest tu nowoczesne, estetyczne,  ale co ważne, obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i także takie osoby będą mogły skorzystać z atrakcji, co w przypadku okolicznych aquaparków wcale nie jest takie oczywiste – mówi Franciszek Mandrysz, miejski radny.  – W Raciborzu mamy kompleksy innych miast, że gdzieś jest lepiej, ładniej. Tymczasem H2Ostróg to obiekt, z którego możemy być dumni. Możemy się nim chwalić, bo jest naprawdę nowoczesny i oferuje bardzo dużo atrakcji, których gdzie indziej nie ma  – mówi Robert Myśliwy, także radny miejski.

Zalety aquaparku H2Ostróg dostrzegają też przedstawiciele firm i placówek oświatowych. – Dla gości hotelowych zdecydowanie będzie to dodatkowa atrakcja, może nawet dzięki temu zdecydują się zostać w Raciborzu dłużej. To inwestycja, na której skorzysta też lokalny biznes, ponieważ ma szansę napędzać koniunkturę także na inne usługi, dostępne w Raciborzu – mówi Tomasz Czerwiński, właściciel Hotelu Polonia Racibórz. – Taki obiekt sprzyja aktywnemu trybowi życia i spędzania wolnego czasu. Będzie służyć młodzieży i placówkom oświatowym, ale także rodzinom przez cały rok. Po nauczycielsku: stawiam szóstkę – tak  swoja wizytę na terenie H2Ostróg podsumowuje Mariusz Kaleta, dyrektor ZSO w Rudniku.

Jednak, co najważniejsze, już wkrótce o atrakcjach na terenie aquaparku H2Ostróg będą mogli przekonać się mieszkańcy Raciborza indywidualnie. Przypomnijmy, w dnach 21 i 26 kwietnia odbędą się tu Dni Otwarte. Oficjalne otwarcie obiektu – 1 maja.

 

publ. /ps/

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

H2Ostróg zaprasza na dni otwarte i do śledzenia na facebooku

Raciborzanie i goście będą mogli zobaczyć H2Ostróg od środka jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Pływalnia doczekała się też fanpage'a na facebooku.

 

 

UWAGA! Będą nowe promocje w raciborskim aquaparku

Kolejne atrakcyjne zniżki i promocje. Niestety, wszystko wskazuje na to, że zjeżdżalnie rurowe będą płatne.

 

- reklama -

16 KOMENTARZE

 1. Czy ja wiem – bardzo średni ten aquapark się wydaje – jakoś tak PRL pachni mi – nie wiem czy to te kolory czy te kafelki, ale nie podoba i się wcale.

 2. .Jak nabawią się grzybicy stóp, a kobiety rzęsistka pochwowego, oby tylko to……zmienią zdanie! Przecież wszelakie lumpy i menele przyjdą się wykompać ….

 3. PO WIZYCIE PANA MINISTRA NIC TYLKO JESZCZE POMNIK POSTAWIMY PANOM Z PO
  NO TAK MAMY SUKCES DZIECIAKI JESZCZE JAKIES SA WIEC BEDA KORZYSTAC Z BASENIKU
  EMERYCI TEZ ICH CORAZ WIECEJ
  A RESZTA JAKOS BEDZIE JAK JUZ DWIE KADENCJE KLEPIE NAM GLUOTY DO GŁOWY A WOJNAR MU NA TO POZWALA A I RESZTA RADY TO SWIADCZY O MIZEROCIE TEGO SKLADU
  ONI JAK NASZA REPREZENTACJA
  POWIEMY NIC SIE NIE STAŁO I WYBIERZEMY ICH PONOWNIE
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34724.htm]Czytelnicy piszą: Dziennikarzu, nakręć innych na wybory![/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34605.htm]Czytelnicy piszą:Nasza kondycja, nasz los.Start UP czy DOWN?[/url]

 4. Zachwytu to to nie budzi specjalnego, basen jak basen, ale adoracja to już jest zastanawiająca – dobór grup zwiedzających to też specjal posunięcie. szczególny „zachwyt” budzą emerytki.

 5. Zachwyty się skończą w momencie otwarcia, jak się okaże, że ludzi jednka nie ma, bo nie chcą spotykać znajomych na basanie, więc nie będą chodzić do naszeko aquaparku, tylko dalej jeździć do czech.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here