4. rocznica katastrofy smoleńskiej w G5

0

Dnia 9 kwietnia 2014 roku, w przededniu rocznicy, uczniowie klas I-III obchodzili czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej.Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku była katastrofą lotniczą, do której doszło w Smoleńsku w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego letniego (10:41:06 ówczesnego czasu moskiewskiego letniego). Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii lotnictwa polskiego i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Sił Powietrznych RP. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób będących na pokładzie.


Uczniowie postanowili upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na ten temat. Przedstawiciele klas złożyli również kwiaty, znicze i odmówili modlitwę pod pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej, który od dnia 6 kwietnia 2014 roku znajduje się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here