Gimnazjum nr 5 uczciło pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

6

W katastrofie zginęło 96 osób, wśród których był między innymi prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

9 kwietnia, w przededniu 4. rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, uczniowie Gimnazjum nr 5 w Raciborzu udali się pod obelisk upamiętniający ofiary, który kilka dni temu stanął przy kościele NSPJ. Przedstawiciele wszystkich klas złożyli pod obeliskiem kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Wcześniej na lekcjach z wychowawcami wspominali to tragiczne wydarzenie.

- reklama -

 

 
 
 

 

Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku miała miejsce w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 czasu polskiego. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii lotnictwa polskiego i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Sił Powietrznych RP. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób będących na pokładzie.

 

 
 

 

 

G5

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. bardzo to miłe kiedy lekcje patriotyzmu laczy sie z modlitwa a wszystko to realizuje osoba duchowna a nie chlopaczek z kucykiem jak co roku pod raciborskimi pomnikami a moze zamaist w szkole przypominac co se wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku warto by tak w ramach historii o tym smoleńsku i katyniu wiecej historii niekoniecznie tej podrecznikowej
    [url=http://www.raciborz.com.pl/art34406.htm]Czytelnicy piszą: Nasze Miasto. Nasz Patriotyzm[/url]
    AHA I CZZY TEN POMNIK TO NAJLEPSZE DOBRE NIE POWIEM DOBRY POMYSŁ ALE MOZE I SA INNE CIEKAWSZE POMYSŁY CZZY RACZEJ PROGRAMY EDUKACYJNE

  2. nie wbijali polityki tylko uczcili pamięć polskich ofiar. Kraj, którego mieszkańcy zapominają o swoich przodkach skazany jest na niebyt. Dobrze, że szkoła wpaja uczniom pewne wartości i uczy empatii i szacunku dla innych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here