Powiat zmodernizuje drogę Racibórz-Miedonia – Brzeźnica

2

Inwestycja dotyczy drogi na odcinku od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ul. Kwiatową (DK45) do miejscowości Brzeźnica.

Oficjalnie potwierdzono już informację w sprawie wyboru do dofinansowania inwestycji drogowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wśród wybranych przedsięwzięć jest projekt Powiatu Raciborskiego pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu i skrócenie czasu przejazdu w wyniku przebudowy drogi powiatowej 3500S łączącej DK45 z DW421.

- reklama -

Inwestycja dotyczy drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ul. Kwiatową (DK45) do miejscowości Brzeźnica (w rejonie skrzyżowania z ulicami: Kozielską i Boczną) o łącznej długości 4,32 km.

Już w marcu br. na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Raciborskiego dokonano zmian w budżecie powiatu, które były efektem informacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – Instytucji Zarządzającej RPO WSL o planowanym wyborze projektów z listy rezerwowej dla naboru Modernizacja i rozbudowa kluczowych elementów sieci drogowej, w związku z oszczędnościami jakie pojawiły się w ramach Priorytetu VII Transport. Projekt powiatu został złożony w styczniu 2012 r. i w wyniku oceny znalazł się na liście rezerwowej.

Wartość projektu oszacowano na 15,1 mln zł. Inwestycja będzie również współfinansowana przez miasto Racibórz (odcinek ul. Podmiejskiej w Miedoni – 1 mln zł) oraz gminę Rudnik (200 tys. zł). Prace ruszą już w tym roku i zakończą się do czerwca roku 2015. Wartość dofinansowania jaką przyznano samorządowi powiatowemu wynosi 12,8 mln zł, co stanowi 85% wartości inwestycji.

 

/ps/

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

 

Remont ulicy w centrum Raciborza będzie kosztował blisko 800 tysięcy złotych.
- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A kiedy wyremontują nawierzchnię drogi Racibórz (cmentarz) w kierunku Kolonia Pawłów(Żerdziny)?Czy ktoś się tym w końcu zajmie?Czy musi najpierw dojść tam do śmiertelnego wypadku???To hańba by w 21 wieku była taka nawierzchnia w tym kołchozie zwanym Unia Europejska.Nie mówię już o kraju w którym żyjemy,bo ten kraj to jakiś PRODUKT ZASTĘPCZY!!!CHCEMY DOBRYCH DRÓG!!!Ciągle tylko hasła w stylu:nie ma pięniędzy !To gdzie są te pieniądze w tym dziadowskim kraju.Przepijają je w tej Warszawie?Chcemy dobrych dróg!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here