Remont Zamkowej droższy o 100 tys. zł niż przewidywano

2

– Mimo trudności termin oddania drogi prowadzącej do aquaparku do użytku zostanie dotrzymany – zapewniają władze miasta.

 

- reklama -

W trakcie robót wynikły problemy z nośnością gruntu, stąd konieczne okazały się dodatkowe prace związane z wybieraniem i umocnieniem podłoża. 100 tysięcy ma pochodzić ze środków zaoszczędzonych przy okazji innych przetargów.

Jak tłumaczy wiceprezydent Wojciech Krzyżek, nie ma zagrożenia niedotrzymania terminu zakończenia remontu przewidzianego na koniec czerwca. Jest to o tyle istotne, że w maju rusza aquapark i droga musi być jak najszybciej drożna. Firma, aby dotrzymać terminu, pracuje również w niedziele, nawet jeśli koliduje to z weekendowymi imprezami odbywającymi się na zamku.

Przy okazji prezydent Mirosław Lenk zapewnił o odtworzeniu zniszczonego fragmentu ul. Brzozowej. Będzie ona przejezdna w obydwie strony z ograniczeniem do 2,5 tony.

Remont Zamkowej prowadzi Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski z Niezdrowic. W przetargu zaproponował swe usługi w cenie 1 236 737,55 zł, brutto.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————————

 

zobacz także:

 

 

Konsorcjum Bruki Trawiński i PRD przebuduje ul. Nową

Remont ulicy w centrum Raciborza będzie kosztował blisko 800 tysięcy złotych.

 

 

Mariańską czeka remont. Miasto pozyskało dofinansowanie

Długość przebudowanej ulicy Mariańskiej wyniesie 1,6 km. Zmodernizowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here