
W Konkursie tanecznym Gala Mix 2014 w Wodzisławiu Śląskim wystartowały aż 92 zespoły z całej Polski.
W Gali Tanecznej Mix 2014 w Wodzisławiu wzięły udział zespoły z Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Gliwic, a także z Krakowa, Żywca, Bielska–Białej, Oświęcimia, Sosnowca czy Cieszyna. Racibórz reprezentowały zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", które pomimo debiutu na tej imprezie stanęły na podium.
Sukces był tym bardziej miły, że w stylu "Show-Dance" wystartowały grupy mażoretek, które na co dzień specjalizują się w swojej dziedzinie. W kategorii show-dance od 12 – 15 lat Zespół TECZA III zdobył trzecie miejsce za układ "Będzie zabawa". W kategorii show-dance powyżej 16 lat Zespół Tęcza I zdobył drugie miejsce za układ "W objęciach Draculi".
Już 24 i 25 maja zespołom tym przyjdzie bronić ubiegłorocznych tytułów Mistrzów Polski Mażoretek. W tym roku odbywają się one w Kędzierzynie-Koźlu.
/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)






![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






