Zaproszenie na Festiwal Nauki i Techniki do G5

0

Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu organizuje Festiwal Nauki, na który serdecznie zapraszamy. Festiwal odbędzie się 23 maja 2014 r. (piątek) w G5 przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu. Serdecznie zapraszamy uczniów klas V i VI szkół podstawowych z rodzinami i znajomymi oraz wszystkich zainteresowanych na całodniowy Festiwal Nauki i Techniki pod patronatem Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego pani Ewy Lewandowskiej.Program, czyli Festiwalowa Rozkładówka

Festiwal dzielimy na 3 części:


1. od 8.15 do 14.30 – przeznaczona dla uczniów klas VI z sąsiadujących podstawówek oraz uczniów Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu.

Warsztaty przygotowane przez animatorów Centrum Nauki Kopernik – doświadczenia w pracowniach – warsztaty: chemiczne, ekologiczne, florystyczne, historyczne, językowe, nauka gry na „rurkach”. Pokazy chemiczne – wykonane przez uczniów i nauczycieli ZSZ, pokazy fryzjerstwa wykonane przez uczniów i nauczycieli ZSZ w Raciborzu. Warsztaty taneczne – Manuela Krzykała, warsztaty teatralne „Czarny teatr”. Żywa lekcja historii – rycerstwo. Fitness – siłownia gimnazjum. Gry logiczne. Żywe szachy. Alkogogle- jak świat zmienia się pod wpływem używek.

Forma konkurencji ( uczniowie podzieleni na grupy wykonują określone zadania zgodnie z instrukcją – uzyskując punkty za ich wykonanie).


2. od 17.00 do 19.00 – przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, uczniów Gimnazjum Nr 5, rodziców oraz społeczności lokalnej.

Konkurs „Mam talent” (zgłoszenie chętnych do dn. 20.05.2013 na adres [email protected]). Pokazy karate.


3. od 19.00 – 20.30 – przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, naszych uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej.

„Bieg” przez szkołę – gry i zabawy naukowe.

- reklama -Prosimy o uzgodnienie telefoniczne dopołudniowych przyjść szkół. Popołudniowe zajęcia ogólnodostępne.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here