Mnóstwo frajdy z okazji Dnia Dziecka w Auchan

0

Raciborskie Centrum Kultury po bardzo udanej imprezie z okazji Dnia Matki w ubiegłym tygodniu – tym razem zaprosiło na spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

 

- reklama -

– Przyjechałam co prawda tylko na zakupy, ale przyciągnęła nas muzyka i dobra zabawa, więc zostaliśmy dłużej – mówiła mama Emilki. – Jest świetnie! Kolorowo, jest zabawa, dzieciaki zadowolone – chwalił pan Andrzej,który na Dziecka Dziecka w Auchan przyjechał z synkiem Piotrusiem. – Każda inicjatywa skierowana dla dzieci jest cenna. Powinny czuć się w naszym mieście jak najlepiej – stwierdził pan Andrzej. I zapewnia, że z oferty Raciborskiego Centrum Kultury korzysta regularnie, a z synkiem na jutrzejszy spektakl "Alicję w Krainie Czarów" już w sali widowiskowej RCK też się wybierze.

W przeddzień święta wszystkich milusińskich w galerii Auchan na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były  m.in. zajęcia plastyczne i sportowe, konkursy taneczne i te sprawdzające wiedzę, warsztaty hip-hopu, pokaz mody dziecięcej, karaoke, wyścigi autek oraz występ zespołu wokalnego "Perspektywa" z Raciborskiego Centrum Kultury, w którym śpiewają dzieci i te młodsze, i te trochę starsze – trzy grupy wiekowe.

– Chcemy zaprezentować czym na co dzień się zajmujemy, jaką mamy ofertę – mówiła Manuela Krzykała, instruktorka tańca z RCK. – Można powiedzieć, że centrum kultury wychodzi z kulturą do ludzi – uśmiecha się.

Imprezą zorganizowaną przez RCK pani Zdzisława była zachwycona. – To cudowne spotkanie, wielka przyjemność. I bardzo integruje całe rodziny, dzieci mogą wspólnie poszaleć, a i mama z mamą się spotka, i babcia z babcią – mówiła. Wnuczce Oliwce też się bardzo podobało. – Można się fajnie pobawić. A przyszłam też posłuchać swojego kuzyna, który śpiewa w "Perspektywie" – wytłumaczyła.

Jutro ciąg dalszy świętowania – tym razem już w RCK przy ul. Chopina. 1 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się spektakl "Alicja w Krainie Czarów". – Serdecznie zapraszamy dzieci na wspaniałą zabawę, która przeniesie wszystkich w zaczarowaną krainę Alicji. Będą tu czekać: Smok, Niby Żółw, Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Suseł, Ptak DoDo, Biały Królik, Mysz, Gąsienica, Kot Śmiechot, Królestwo Królowej Kier oraz wiele innych postaci – zaprasza Arkadiusz Grzelka z Raciborskiego Centrum Kultury.

Widzowie mogą liczyć na bogatą scenografię, piękne kostiumy oraz specjalnie skomponowaną muzykę. Będą zabawne układy choreograficzne i zabawy interakcyjne z widownią. Spektakl trwa 1,45 godz. z przerwą. Bilety w cenie 15 zł.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here