„Lekcja Wolności 1989-2014” w Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu

Dnia 4 czerwca 2014 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w „Lekcji Wolności”, ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, poświęconej 25. rocznicy wydarzeń 1989 roku.Młodzież w tym dniu uczestniczyła w zajęciach wiedzy o społeczeństwie, których tematem były obrady Okrągłego Stołu i wybory parlamentarne przeprowadzone 4 czerwca 1989 roku.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym na plakat z okazji 25. rocznicy wydarzeń 1989 roku. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. 58 uczniów klas I-III wykonało łącznie 38 plakatów. Zwycięzcami okazali się Joanna Maier i Mateusz Lachowicz oraz Karolina Ralko i Aleksandra Pocentajło z klasy II b. Drugie miejsce zajęli Lena Szymula i Mateusz Klima z klasy III b oraz Dominik Kluczyński i Patryk Palkiewicz z klasy II z. Na III miejscu znaleźli się uczennica klasy III a Anna Janik oraz uczeń klasy II b Karol Sobczyński. Wyróżniono również prace Michała Urbszysa z klasy II b, Aleksandry Błaszczyk z klasy II c oraz Maksymiliana Skiby z klasy III b.


„Lekcja Wolności 1989-2014” przybliżyła uczniom genezę i skutki wydarzeń 1989 roku oraz pokazała, jak obrady Okrągłego Stołu i pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne, przeprowadzone 4 czerwca 1989 roku, wpłynęły na obecną sytuację Polski oraz obecne warunki życia Polaków.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here