Opole: Dwóch raciborzan przyjęło święcenia kapłańskie

1

Ks. Tomasz Wajda (zdj.) z parafii Matki Bożej został mianowany wikariuszem w Opolu, zaś ks. Michał Kaczówka z farnego trafi do Ozimka

Dnia 7 czerwca 2014 r., w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 8 diakonów diecezji opolskiej przyjęło z rąk biskupa opolskiego Andrzeja Czai święcenia prezbiteratu. Oto sylwetki neoprezbiterów z Raciborza i parafie, do których zostali posłani (dekrety wejdą w życie od 28 sierpnia br.):

- reklama -

 ks. Tomasz Gajda

pochodzi z parafii Matki Bożej w Raciborzu. Ma 25 lata. Ma trzy siostry: Aleksandrę, Victorię i Sarę oraz brata Karola. Temat jego pracy magisterskiej brzmi następująco: „Marcin Luter i Erazm z Rotterdamu w sporze o wolność woli. Studium filozoficzno-teologiczne”. Napisał ją u ks. dr hab. Joachima Piecucha, prof. UO.  Interesuje się muzyką klasyczną, teatrem oraz literaturą 20-lecia międzywojennego. Wybrał następujący fragment z Pisma Świętego jako cytat na obrazek prymicyjny: „Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego” (Flp 3,8a). Jako diakon posługiwał w ramach praktyk w parafii świętych apostołów Piotra i Pawła w Opolu.
Został mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.

 ks. Michał Kaczówka

pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Ma 25 lat i ma młodszego brata. Pod kierunkiem księdza biskupa prof. dr hab. Jana Kopca napisał pracę magisterską „Wyższe Seminarium Duchowne w Nysie-Opolu na łamach Gościa Opolskiego w latach 1992-2012”. Interesuje się teologią moralną oraz historią Kościoła i Polski, szczególnie okresem królów elekcyjnych, lubi obejrzeć dobry film i przeczytać dobrą książkę. Cytat z jego obrazka prymicyjnego brzmi: „Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twojego mieszka w moim wnętrzu” (Ps 40,9). Praktykę diakońską odbywał w parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach.
Został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrziciela w Ozimku

 

 

publ. /ps/

źródło: Diecezja Opolska

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here