Rudy na trasie Industriady. Moc atrakcji dla zwiedzających

0

To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim znakomity sposób promocji całego województwa.

INDUSTRIADA to jedyny tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej. Drugi pod względem wielkości w Europie w ogóle, prezentujący dziedzictwo przemysłowe. To także coroczne święto unikatowego w tej części kontynentu Szlaku Zabytków Techniki, który zrzesza najciekawsze obiekty związane z przemysłowym dziedzictwem regionu. Reprezentują one tradycję górniczą, hutniczą, energetykę, kolejnictwo, łączność, produkcję wody oraz przemysł spożywczy.

- reklama -

Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu, która odbędzie się 14 czerwca znów jest świetną okazją do dobrej zabawy i nietypowych form rozrywki. W programie znajdziemy m. in. nocne zwiedzanie browarów w Tychach i Żywcu, „rozmawiające ze sobą” Dwie Wieże w Świętochłowicach, wejście na chorzowski Szyb Prezydent, uruchomienie młota parowego z początku XX wieku w elektrowni byłej Królewskiej Huty, rejsy po porcie w Gliwicach, zwiedzanie Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu i interaktywną wycieczkę po Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

 

 

– INDUSTRIADA to ponad 300 darmowych atrakcji, gier zabaw i warsztatów. To nie tylko dobra zabawa i doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim znakomity sposób promocji całego województwa. W ubiegłym roku, aż 96 % badanych uznało, że Święto Zabytków Techniki to dobra forma popularyzacji regionu. Niewiele mniej bo 92% zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji INDUSTRIADY. 100% uczestników uważało, że należy zorganizować festiwal w kolejnym roku – mówi Adam Hajduga, kierownik Referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego, w Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Jak co roku do Industriady włączy się Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach. Na odwiedzających 14 czerwca będzie czekało mnóstwo atrakcji. Program wydarzeń:

godz. 11.00 – 20.00 – przejazdy pociągiem
godz. 11.00 – 20.00 – Dziecięcy Park Linowy Stacyjkowo Rudy
godz. 12.00 – 19.00 – spotkania z historią
godz. 13.00 – 15.00 – akcje animacyjne dla dzieci
godz. 13.00 – 20.00 – rewia taboru
godz. 14.00 – 18.00 – kroniki filmowe
godz. 15.00 – 19.00 – zwiedzanie wagonów pasażerskich z przewodnikiem
godz. 21.00 – 22.00 – spektakl teatralny "Po Szynach Przez Trzy Wieki czyli Historia Kolei Wąskotorowej w Rudach"

Program całej Industriady można zobaczyć TUTAJ>>

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here