Nowy oddział w szpitalu rusza 1 lipca

0

Oddział opiekuńczo – leczniczy na 30 łóżek został pozytywnie zaopiniowany przez NFZ i już wkrótce zacznie przyjmować pacjentów.

 

- reklama -

 

 

Dziś (18 czerwca) dyrektor Ryszard Rudnik pojechał do Katowic, by siedzibie funduszu podpisać stosowną umowę. To zwieńczenie wielomiesięcznych starań i przygotowań.

 

Oddział dedykowany jest dla wszystkich ubezpieczonych w ramach NFZ. Przyjęcia będą odbywać się wg trochę innych zasad niż na innych oddziałach. Oprócz skierowania lekarskiego potencjalny pacjent będzie musiał wypełnić kilka dokumentów dostępnych na stronie szpitala. Najistotniejszą częścią tej dokumentacji będzie ocena pielęgniarska wg tzw. skali barthel. Skala ta pozwala oceniać sprawność chorego oraz jego możliwości przy samoobsłudze i liczy 100 punktów. Na oddział przyjmowani będą pacjenci u których zakończono proces diagnostyczno leczniczy, ale którzy wymagają dalszej opieki (ogólna sprawność w skali barthel nie przekracza 40 punktów) – tłumaczy dr Włodzimierz Kącik, z-ca dyrektora ds. medycznych

 

Czas przebywania na oddziale nie jest ograniczony, pacjent będzie wypisywany lub kierowany do innego leczenia gdy poprawi się jego stan (przekroczy 40 punktów).

Nieco inne zasady obowiązywać będą również przy finansowaniu pobytu. NFZ pokryje jedynie koszt osobo-dnia pobytu pacjenta, od którego dodatkowo pobierana będzie opłata w wysokości 70% jego dochodów (np. renty czy emerytury).

 

/ps/

 

 —————————————————–

 

zobacz także:

 

Szpital w Narodowym Programie Ochrony Antybiotyków

Raciborska lecznica jako jedna ze stu w całej Polsce została zakwalifikowana do ogólnoeuropejskiego programu.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here