Wybierz się w daleką podróż z GCK w Nędzy

0

"Środy w podróży" to cykl slajdowisk podróżniczych, dzięki którym będzie można zwiedzić najdalsze zakątki świata.Pierwsza z cyklu wirtualna podróż już 2 lipca o godz. 17.00 w GCK przy ul. Strażackiej w Nędzy. – Jarosław Kasprzyk z Bielska-Białej zabierze nas na egzotyczną Sri Lankę – na wyspę, która kojarzy się z niebiańskimi plażami, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, bujną przyrodą, herbatą i buddyzmem – mówi Joanna Dwornik, dyrektor GCK w Nędzy.

Jaki naprawdę jest dawny Cejlon? Na to pytanie będzie próbował odpowiedzieć Jarosław Kasprzyk- z zawodu pedagog i technik leśny. Współzałożyciel Stowarzyszenia "Inna Kultura" zajmującego się promocją kultury i sztuki niezależnej. Od 1997 r. związany z Klubem Gaja. Z zacięcia obieżyświat. Chętnie dzieli się wiedzą i dokumentacją fotograficzną z podróży. Przewodnik górski.

- reklama -

Kolejna środa 9 lipca o godz. 17.00 to opowieść o Peru i Boliwii. Paweł Demel z Raciborza opowie o swojej trzymiesięcznej podróży w tamtej rejon świata. Amazońska dżungla, wysokie Andy, jeden z cudów świata Maccu Piccu, jezioro Titicaca, czyli niesamowita wyprawa „3 miesiące w Peru i Boliwii”.

Paweł Demel – podróżnik z zamiłowania. Lubi odkrywać świat niezależnie, bez biura podróży i skonkretyzowanego planu. Odwiedził między innymi: Peru, Boliwię, Syrię, Jordanię, Malezję, Indonezję, Wietnam, Laos, Maroko.

16 lipca o godz. 17.00 o Wietnamie opowiedzą Ania i Dawid Wacławczykowie, na co dzień związani ze Stowarzyszeniem Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT.  – W Wietnamie mieli spędzić około tygodnia, ale jego atmosfera tak ich wciągnęła, że spędzili tam miesiąc. Przez całą podróż towarzyszyła im rewelacyjna, aromatyczna „kawa po wietnamsku” oraz setki mitycznych smoków – zachęca Joanna Dwornik.

Wszystkie slajdowiska w GCK w Nędzy ruszają o godz. 17.00. Na wszystkie wstęp jest darmowy.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here