Buenos dias Mexico! Lato z biblioteką rozpoczęte

0

Tegoroczne lato z biblioteką to Ameryka Łacińska. Na początek dzieci zawitały do Meksyku.

 

- reklama -

 

 

Trzy, dwa, jeden… START! Witamy Latynoamerykańskie Lato z Biblioteką. Za oknami kłębią się chmury, ale w Eurece słońce prażyło we wtorek na całego. Wszystko za sprawą Meksyku, do którego przenieśliśmy się pierwszego dnia imprezy cyklicznej.

 

Na początku, tradycyjnie już bibliotekarki przybliżyły dzieciom ten niezwykle ciekawy kraj, jego bogatą tradycję i kulturę. Nawiązały również do odbywających się obecnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Niestety drużyna Meksyku już odpadła, ale trzeba przyznać, że futbol jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem w krajach Ameryki Łacińskiej.

Temperament Meksykanów objawia się także w żywiołowym języku hiszpańskim, którego podstawowe słówka poznały dzieci na dzisiejszych zajęciach. Buenos dias! Hola, si, perdón, gracias, buenas tardes, w taki słowniczek powinien zaopatrzyć się każdy, kto chce spotkać się z tym przyjaznym narodem.

Po zajęciach teoretycznych, przyszedł czas na iście mistrzowski Mundial, który rozegrano na pobliskim Orliku. Zaraz potem przyszła pora na gorące latynoskie rytmy, czyli pokaz tańca połączony z warsztatami dla uczestników Lata z Biblioteką, które poprowadziła Anna Pilipiszyn – trenerka zespołu „Flesz”, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomi. Szczególnie dziewczynki chętnie poznawały podstawowe kroki tańca latynoskiego.

Aby uspokoić nieco emocje, dzieci wróciły do biblioteki na zajęcia plastyczne, podczas których wykonały tradycyjny element stroju meksykańskiego, jakim jest poncho. Wszystkie wykonane prace będzie można podziwiać w Galerii Gawra na ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dziś mówimy „Adios”, ale już w czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie, na którym wyruszymy w podróż do egzotycznej Boliwii.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here