Mała Akademia Sztuki także dla dzieci

0

W wakacje  biblioteczna akademia otworzyła swoje podwoje także w tygodniu. Duże zainteresowanie najmłodszych sprawiło, że do zabawy w rękodzieło zaproszono właśnie dzieci.

 

- reklama -

 

 

Najmłodsi tym samym zamiast tradycyjnie oglądać telewizję lub buszować po internecie, wolą nauczyć się czegoś nowego i miło spędzić czas. Na pierwszym spotkaniu dziewczynki pod okiem wolontariuszki uczyły się skomplikowanej, ale bardzo efektownej techniki zdobienia kartek, zwanej quillingiem.  Wspólnie wykonały kartkę z wzorem kwiatowym, którą można podziwiać w Eurece.

 

Drugie warsztaty miały miejsce w czwartek 3 lipca, zaraz po zajęciach Lata z Biblioteką. Tym razem zebrała się większa grupa dziewczynek, aby przy wspólnym stole tworzyć przeróżne postacie z filcu. Z zapałem wycinały krówki, sówki, misie i kwiatki i widać było, że sprawia im to ogromną radość.

Na kolejne zajęcia biblioteka zaprasza już we wtorek o 14:00. Będziemy tworzyć kwiaty z krepiny! Warsztaty są częścią projektu realizowanego w ramach Programu „Wolontariat Rodzinny” prowadzonego przez Fundację PZU oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
 
Zajęcia w każdy wtorek (oprócz 15 lipca) i czwartek lipca, w godzinach od 14.00  do 15.00 do Eureki – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12. Warsztaty są bezpłatne

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here