Nowa przepompownia w Raciborzu

0

Urząd Miasta modernizuje kanalizację. Wydajność dwóch nowych pomp na oscylować w granicach 800 m3/h.

Przepompownia wód deszczowych na ulicy Piaskowej ma już swoje lata i Urząd Miasta postanowił zmodernizować ten element kanalizacji. W konsekwencji rozpisano przetarg na przebudowę przepompowni.

- reklama -

 

W zakres robót do zrealizowania ma wejść odłączenie istniejącej już pompowni, demontaż armatury oraz urządzeń wewnątrz budynku. W dalszej części prac ma zostać zdemontowany cały budynek będący nadziemną częścią przepompowni. W nowym obiekcie ma zostać zainstalowany nowy zbiornik przepompowni z kompletnym wyposażeniem, armaturą i osprzętem. Zbiornik ma mieć ponad 10 metrów wysokości i charakteryzować się średnicą 3,5 m.

Wydajność 2 pomp na oscylować w granicach 800 m3/h. Przepompownia ma zostać podłączona do kolektora oraz rurociągu tłocznego. W ramach prac instalacja ma zostać podłączona do sieci elektroenergetycznej. Roboty obejmą także montaż automatyki umożliwiającej sterowanie przepompownią. W nowej przepompowni będzie możliwy monitoring pracy przepompowni włącznie z kontrolą parametrów. Wreszcie wykonawca będzie miał także do zagospodarowania teren wokół przepompowni.

 

Firma, która wygra przetarg będzie miała na realizację swojego projektu dwa lata. Oferty można składać do 22 lipca.

 

/l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here