Szkoła w Babicach też będzie eko

0

Obiekt zyska nową elewację i stolarkę okienną. Inwestycja, zgodnie z umową, ma być gotowa do 22 sierpnia.

Placówka w Babicach będzie już kolejną w gminie Nędza, która zostanie ztermomodernizowana. Do tej pory przy wsparciu środków z WFOŚiGW zmodernizowano budynki Ochotniczych Straży Pożarnej w Nędzy i Zawadzie Książęcej, salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy, budynek szkoły w Górkach Śląskich, przedszkole w Łęgu, wielofunkcyjny budynek w Zawadzie Książęcej z ośrodkiem zdrowia, biblioteką i centrum kultury. – Komfort pracy bardzo się poprawił. Jest teraz o wiele cieplej i w ogóle przyjemniej – przyznaje Jolanta Kupczyk, dyrektorka Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Górkach Śląskich.

- reklama -

Teraz lifting, ze środków własnych gminy (podobnie jak choćby budynek OSP w Szymocicach) przejdzie szkoła w Babicach. Przetarg został rozstrzygnięty, inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Markowski i Spółka z Pszczyny. Firma zaproponowała najniższą cenę – 119.015,40 zł brutto. – Wyremontowana zostanie elewacja budynku i wymienione zostaną okna. Dzieci będą uczyć się w jeszcze lepszych warunkach – mówi wójt gminy Nędza Anna Iskała.

 

Sprzęt zakupiony z funduszu sołeckiego. Zobacz więcej zdjęć>>

 

Szkoła w Babicach będzie kolejnym eko-budynkiem na mapie gminy Nędza. – Termomodernizacja oznacza zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i sporą oszczędność dla portfela – mówi wójt Anna Iskała. – Stermomodernizowany budynek zużywa mniej energii, więc koszty ogrzewania i emisja do atmosfery szkodliwych substancji są o wiele niższe – dodaje wójt.

A poza tym poprzez ocieplenie elewacji budynek zyskuje odświeżony, estetyczny wygląd. – To też dla użytkowników ma  znaczenie. Dzieci lubią się uczyć w odmalowanej i kolorowej szkole – zaznacza Hanna Kowalska, dyrektor ZSP w Babicach. Remont budynku powinien się zakończyć przed powrotem dzieci do szkoły.

Tymczasem jeszcze przed końcem roku szkolnego do placówki trafił nowy sprzęt jaki mieszkańcy sołectwa zdecydowali się zakupić z puli tegorocznego funduszu sołeckiego, m.in. szkolne metalowe szafki, sprzęt sportowy, sprzęt komputerowy – wszystko w sumie za blisko 12 tys. zł.

/publ.p/

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here