Światowe „evergreeny” zabrzmiały w Parku Roth [ZDJĘCIA]

0

Orkiestra Kurcbend ze znanymi utworami polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej wystąpiła dla publiczności.

– Co prawda straszny dziś upał, ale z drugiej strony – gdzie przyjemniej jak nie w parku? – pani Olga przyznaje, że koncerty letnie w ulubionym parku opuszcza niezwykle rzadko. Orkiestra Kurcbend powstała w połowie lat 90-tych w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z "gwiazdami" polskiej muzyki pop. Pochodzą z całej południowej Polski: z Jaworzna, Krakowa, Cieszyna, Rybnika czy Wodzisławia Śl.

- reklama -

 

Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło im stworzyć obszerny repertuar. Są w nim światowe "evergreeny", utwory rhytm&bluesowe, latynoamerykańskie i wiele piosenek znanych polskich wykonawców.

 

 

Na czele orkiestry stoi Henryk Krótki znany raciborskiej publiczności z Młodzieżowej Orkiestry Raciborskiego Centrum Kultury, którą prowadzi od niespełna dwóch lat. Tym razem w parku wystąpił z orkiestrą, którą założył kilkanaście lat temu. Muzycy zagrali dobrze znane utwory jak "Coś optymistycznego" Kasi Kowalskiej, czy "What a wonderful world" Louisa Armstronga. Towarzyszyła im Katarzyna Danek. Wokalistka z Jastrzębia-Zdroju wzięła udział w drugiej edycji popularnego programu TVP  "Bitwa na Głosy".

 

–  Dużo pieniędzy z grania nie ma – śmiał się Henryk Krótki. – Ale wielu znas, gdyby urodziło sie ponownie, zapewne robiłoby dokładnie to samo. Muzyk to zawód, który daje mnóstwo przyjemności, ale trzeba się nieźle nabiegać. Ktoś nawet kiedyś powiedział, że współczesny muzyk rozrywkowy jest jak kierowca zawodowy z programem artystycznym – stwierdził.

 

Koncerty letnie co niedziela ściągają niemałe rzesze mieszkańców. – Przyszłam, bo jest tu zawsze bardzo przyjemnie, śliczna pogoda i miła muzyka – mówiła pani Kazimiera. – Jest miło, przyjemnie i fajnie, o! – cieszy się pani Krystyna, która na koncertach w parku jest co tydzień. A w przyszłą niedzielę zagra raciborski zespół "Perspektywa okolicy" z Grzegorzem Zimałką na czele, a 3 sierpnia ze znanymi utworami operowymi i operetkowymi wystąpi Olga Prochazkowa, której będa towarzyszyć pianista František Šmíd i trębacz Vlastimil Bialas.

 

/rck, publ. p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here