Nowy oddział już funkcjonuje. Są wolne miejsca

1

Oddział Opiekuńczo-Leczniczy w raciborskim szpitalu otwarty został w lipcu. Rozpoczął działalność oddział opiekuńczo-lecznicy. Obecnie w placówce tej, która mieści się w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka, przebywa 12 pacjentów. Oddział jest jednak przygotowany na przyjęcie 30 osób. Opieka oraz pobyt jest tylko częściowo refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, gdyż pacjenci muszą co miesiąc wpłacić do kasy ZOL 70 procent swoich dochodów.

Kto może skorzystać z usług placówki? Do Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego może zostać przyjęta każda osoba z rozpoznaniem choroby przewlekłej, który wymaga całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagający hospitalizacji w oddziale szpitalnym, który w ocenie skalą poziomu samodzielności "Barthel" otrzymał mniej niż 40 punktów.

- reklama -

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. czyli zeby zostać przyjętym na ten oddział trzeba wpłacać co miesiąc do niego 70% swojej wypłaty? A z czego taki pacjent ma wtedy zaplacić za mieszkanie (jesli ma nadzieje, że wyjdzie zywy z raciborskiegoszpitala), za jedzenie (jesli nie chce umrzeć śmiercią glodową w naszym szpitalu) i za produkty pierwszej potrzeby?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here