Budynek OSP w Babicach przechodzi gruntowny remont

0

Niedługo rozpocznie się trzeci etap remontu budynku OSP Babice. Prace powinny zakończyć się do maja przyszłego roku.

Już wkrótce Ochotnicza Straż Pożarna w Babicach będzie miała do dyspozycji nowy budynek. Wcześniej strażakom-ochotnikom służył o wiele mniejszy budynek. Teraz siedziba zostaje sukcesywnie rozbudowywana i dostosowywana pod potrzeby OSP.

- reklama -

Część obiektu, wcześniej niewykorzystywana przez OSP, przechodzi gruntowny remont. W kolejnym etapie wykonawca, który wygrał przetarg będzie musiał się podjąć robót konstrukcyjno-budowlanych, wybuduje nowy dodatkowy garaż, ponadto będzie miał za zadanie docieplić elewację, stropodach, wykonać izolację przeciwwilgociową, pokrycie dachowe, zamontować okna i drzwi oraz bramę garażową. Przedmiotem zamówienia jest też wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, C.O., elektrycznej oraz wentylacji. Inwestycję w Babicach wsparli też sami mieszkańcy decydując o przeznaczeniu części tegorocznego funduszu sołeckiego – ponad 11 tys. zł. – na budowę parkingu przez remontowaną strażnicą.

 

 

Gminne strażnice są w coraz lepszym stanie. Poza kapitalnym remontem OSP w Babicach gmina przymierza się również do poprawienia sytuacji OSP w Górkach Śl. – Niestety tutejsza remiza przylega do prywatnego budynku, którego stan pozostawia wiele do życzenia i raczej się to już nie zmieni. Stąd plan, by wybudować całkiem nową strażnicę. To spory wydatek dla budżetu gminy, więc inwestycja z pewnością musiałaby zostać podzielona na etapy. Liczymy też na środki zewnętrzne – wyjaśnia wójt gminy Anna Iskała.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here