Motocyklista wyjaśnia przyczynę wypadku na „45” [WIDEO]

2

Internauta o nicku Onkel Pyjter przedstawia wideo, na którym pokazuje jakie niebezpieczeństwa czyhają na motocyklistę na trasie Racibórz – Krapkowice.

Blisko rok temu na trasie 45 Racibórz Krapkowice zginął motocyklista. Pisał u nas o tym wówczas redaktor Wojciech Żołneczko. Dzisiaj, pewien internauta o nicku Onkel Pyjter pokazuje jakie niebezpieczeństwa i jakie przyjemności można doświadczyć jadąc na motocyklu na tej właśnie drodze.

- reklama -

 

W dziesięciominutowym filmiku na swoim videoblogu zamieszczonym na Youtube pokazuje wszelkie zagrożenia, które spotkać może motocyklista. Internauta przemierza trasę na odcinku Szonowice – Ciężkowice. Są tu ostrzeżenia przed skrzyżowaniami, które stykają się z „czterdziestką piątką” na zakrętach, słabą widocznością wynikającą z gęstego zalesienia, koniecznością przyhamowania spowodowaną zbliżającym się parkingiem, z którego często „wyskakują” ciężarówki. Onkel ze znawstwem wyjaśnia skąd bierze się zakaz wyprzedzania, ale także wskazuje co bardziej przyjemne odcinki trasy. Pod koniec filmiku Onkel podaje swoją teorię na temat przyczyn wypadku. Według niego motocyklista jadąc od strony Ciężkowic nie przewidział, że za wzniesieniem jest zakręt. Kiedy dostał się już na szczyt spanikował. Było już za późno, by  motocyklista zdołał bezpiecznie wykonać manewr skrętu. Przyczyną tragedii był więc splot niewiedzy, braku doświadczenia oraz mocnych nerwów.

 

Autor pokazuje jak przyjemna, ale i jak niebezpieczna może być "czterdziestka piątka" dla motocyklisty.

 

Wideo Onkla jest bardzo wysokiej jakości. Autor zaopatrzył je np. w grafikę sporządzoną ze zdjęcia satelitarnego, na którym pokazuje niebezpieczne zakręty. Filmik jest dowodem również na to, że trening i eksperymentowanie czynią mistrza. Onkel bowiem chwali się, w jaki sposób rozwiązał problem związany z jakością dźwięku. Internauci nagrodzili blogera dużą liczbą fachowych komentarzy.

 

/l/

 

 

————————————————————————-

O wypadku czytaj również:

 

Tragiczny wypadek za Szonowicami. Nie żyje motocyklista

Śmiertelny wypadek na DK 45 za Szonowicami. Poszkodowanego próbowało ratować pogotowie. Na próżno – mężczyzna zmarł w czasie reanimacji [AKTUALIZACJA]. Śmiertelny wypadek za Szonowicami – zdjęcia>>>

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here